Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš gastroles – „Auros“ palydos

Išvykstantys šokėjai kauniečiams siūlo pažiūrėti du savo šokio spektaklius – „Interjerai“ ir „Tabula Rasa“.
Svetlanos Baturos nuotr. / Išvykstantys šokėjai kauniečiams siūlo pažiūrėti du savo šokio spektaklius – „Interjerai“ ir „Tabula Rasa“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno šokio teatras „Aura“ kviečia savo gerbėjus į simbolines palydėtuves.

Antradienį, 19 val., „Reval Hotel Neris“ konferencijų ir renginių salėje kauniečiai galės pirmieji pamatyti šokio programą, kurią kovo 20 dieną auriečiai pristatys 12-ajame Kaselio tarptautiniame šokio festivalyje. Į festivalį „Aura“ veža du užsienio choreografų pastatytus spektaklius: „Interjerai“ ir „Tabula Rasa“.

2008 metais sukurtas šokio spektaklis „Interjerai“ yra pirmasis Vokietijoje gyvenančio čekų choreografo Karelo Vaneko šokio projektas, sukurtas po žmonos, talentingos šokėjos Evos Černos, mirties. Saikinga judesio, muzikos ir šviesų estetika, pripildyta vidinės šokėjų energijos ir dermės, padeda perteikti pulsuojančią žmogaus patirtį: dvasinius pakilimus ir nuopuolius, vienatvės ir netikrumo pojūtį, artimumo ir šilumos ilgesį.

2007-aisiais debiutavęs spektaklis „Tabula Rasa“ jau yra pelnęs tarptautinį pripažinimą. Spektaklio premjera, parodyta tarptautiniame Vankuverio šokio festivalyje, sulaukė ypatingos sėkmės – žiniasklaidoje „Auros“ pasirodymas buvo pavadintas „aukščiausiu festivalio tašku“.

Tais pačiais metais šis spektaklis buvo apdovanotas ir Kauno „Fortūnos“ diplomu už kūrybingas moderniojo šokio išraiškos priemonių paieškas. Jo autorė – viena žinomiausių Kanados moderniojo šokio atstovių Barbara Bourget. Sukurti šį spektaklį ją įkvėpė ilgai judėjimo negalią kentusios, tačiau iki pat gyvenimo pabaigos dvasinės stiprybės nepraradusios sesers netektis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min