Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 12 24, 09:53

Prieš Kalėdas skubama grąžinti skolas

Skolos Prieš Kalėdas grąžinamos greičiau, teigia jas padedančios išieškoti bendrovės. Kreditų vadybos paslaugas teikiančios bendrovės „Lindorff Oy“ duomenimis, šįmet padengiamų skolų padaugėjo jau spalį, rašo „Lietuvos rytas“.
Skolos išieškojimas prasideda nuo išsamių skaičiavimų.
Beveik pusė skolininkų randa priimtiną būdą susimokėti skolas, bet dalis jų nustemba sulaukę reikalavimo atsiskaityti, nes net nežino, kam ir kiek yra skolingi. / LŽ nuotr.

„Žmonės ieško dovanų. Jei tai yra brangesnės prekės ar paslaugos, jas prekybininkai siūlo įsigyti išsimokėtinai.

Žmonės, kurie turi skolų, šiais pasiūlymais pasinaudoti negali, nes jų skolos registruojamos“, – aiškino kreditų vadybos paslaugas teikiančios bendrovės „Lindorff Oy“ filialo Lietuvoje generalinė direktorė Sigutė Seemann.

Pasak jos, kita priežastis, kodėl skolos aktyviausiai grąžinamos prieš didžiąsias metų šventes – tradicijos.

Tačiau įmokos grąžinant skolą – mažesnės. Tai bendrovė sieja su šildymo sezonu ir dėl to išaugusiomis išlaidomis.

Specialistai spėja, kad gruodį finansiniai įsipareigojimai bus vykdomi dar aktyviau, tačiau bendras grąžinamų skolų skaičius nepasieks praėjusių metų lygio. Bendrovė pernai skolininkų įmokų gruodį gavo beveik dvigubai daugiau nei per kitus tų metų mėnesius. Šiemet vidutinis įmokos dydis, palyginti su 2008 metais, sumažėjo iki 25 proc., o vidutinė skola padidėjo beveik 60 procentų.

Kreditų biuro „Creditinfo“ generalinis direktorius Andrius Bogdanovičius taip pat pastebi, kad lietuviai skuba atsiskaityti prieš Kalėdas.

„Tačiau šį gruodį, palyginti su lapkričiu, nors ir nedaug, išaugo uždelstų skolų turinčių gyventojų ir įmonių skaičius“, – sakė A.Bogdanovičius.

Šį gruodį gyventojų, turinčių uždelstų skolų, yra beveik 189 tūkst., o prieš metus jų buvo per 163 tūkst. Tarp įmonių šį gruodį skolininkų skaičius siekia beveik 29 tūkst., o pernai tuo pat metu buvo daugiau nei 22 tūkstančiai. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min