Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 27d. 12:27

Prieš lemiamą žygį – baidarių krikštynos

Greitai lietuviškus vardus turėsiančias baidares vyrai prieš pusantro mėnesio parsigabeno iš estų kompanijos
Projekto organizatorių nuotr. / Greitai lietuviškus vardus turėsiančias baidares vyrai prieš pusantro mėnesio parsigabeno iš estų kompanijos

Iki projekto „Dėl Tavęs aš perplauksiu jūrą“ pradžios liko vos kelios dienos. Nuo birželio 1-osios pradedama laukti starto, kurio tikslią datą lems žygiui per jūrą palankūs orai.

Penktadienį, 12 val. paskutiniuosius pasirengimo žygiui štrichus dėliojantys Paulius Paulionis, Marius Norvaišas ir Domantas Laukevičius  klaipėdiečiams paskelbs baidarių vardus ir Klaipėdos piliavietėje, ant Danės krantinės, surengs simbolines jų krikštynas.

Pasak projekto „Dėl Tavęs aš perplauksiu jūrą“ kapitono P.Paulionio, vardų rinkimas buvo ilgas procesas, kuris vyko treniruojantis jūroje, stebint baidarių charakterius ir kiekvienam individualiai su jais susigyvenant.

Atsakingai rinkti ne tik 300 km į Švediją vyrus plukdysiančių baidarių vardai, bet ir jas suteiksiančių krikštamočių kandidatūros. „Gal kam ir juokinga, bet į jūrą einantys vyrai rimtai žiūri į šias senas jūrines tradicijas“,–sakė P.Paulionis, kol kas neatskleidžiantis nei baidarių, nei jų krikštamočių vardų.

Jūrinės baidarės

Projekto organizatorių nuotr./plaukikas
Antrą kartą vyrai jūrą mėgins perplaukti tikromis jūrinėmis baidarėmis.

Greitai lietuviškus vardus turėsiančias baidares vyrai prieš pusantro mėnesio parsigabeno iš estų kompanijos „Tahe Marine“. Jos, pasak P.Paulionio, gerokai skiriasi nuo senųjų. Tai – tikros jūrinės baidarės: ilgesnės, siauresnės ir lengvesnės. Šios savybės suteikia geresnį baidarių slydimą Baltijos bangomis, bet kartu – ir didesnį jautrumą smūgiams, fizinėms apkrovoms. 

Šiemet vyrai turi ir daugiau specialios įrangos, kuri gerokai palengvins žygio įgyvendinimą. Tai – vadinamieji „sausi“ kostiumai, kurie ne tik apsaugo nuo šalčio, nepraleidžia vandens, bet dėl juose esančio oro sluoksnio įkritus į vandenį atlieka gelbėjimosi rato funkciją. 

Kokybiška įranga

Visus žygio momentus fiksuos ant šalmų sumontuotos filmavimo kameros, vyrai turės gerą radijo ryšį, profesionalią navigacinę įrangą su jūrlapiais, į baidares integruotus kompasus ir kitą įrangą. 

Baidarių krikštynose bus galimybė ne tik pamatyti, pačiupinėti ir viską sužinoti apie žygyje naudojamą techniką. Vyrai pasiryžę atvirai papasakoti, su kokiomis problemomis jau susidūrė rengdamiesi projektui. Ir kas jų dar laukia netolimoje ateityje.

Į simbolines krikštynas kviečiami dalyvauti visi, kurie neabejingi šiam projektui ir nori Lietuvos vardą siekiantiems garsinanti klaipėdiečiams palinkėti sėkmės, palankaus vėjo ir Baltijos jūros prielankumo.

Baidarių krikštynos įvyks penktadienį 12 val. Klaipėdos piliavietėje šalia Danės krantinės (esant geram orui) arba po muziejaus stogeliu (lyjant lietui).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min