Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš prabangią Mariaus Gelažniko parduotuvę Vilniuje išdygo lauko tualetų „kolonos“

Tualetai priešais Mariaus Gelažniko parduotuvę
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Priešais Mariaus Gelažniko parduotuvę iškilo lauko tualetai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Verslininkas Marius Gelažnikas, drabužių parduotuvėje Vilniaus senamiestyje savavališkai įsirengęs naujas vitrinas, teismui apskundė sostinės valdžios sprendimą sustabdyti statybos darbus.

Kol „žvaigždžių draugu“ tituluojamas verslininkas teisiasi su Vilniaus savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriumi dėl sprendimo stabdyti statybos darbus, ties Mariaus Gelažniko parduotuve Vilniaus senamiestyje vyksta keisti dalykai.

Rotušės aikštėje prieš garsiais prekės ženklais tviskančias vitrinas išdygo du biotualetai.

Neoficialiais duomenimis, tai padaryta naujojo Vilniaus mero Artūro Zuoko iniciatyva. A.Zuokas yra sakęs, kad M.Gelažnikui teks atsakyti už Vilniaus miestui ir jo senamiesčiui daromą žalą. O gal net išsikraustyti iš turimų patalpų.

Nuosaikūs komentarai

Artūras Zuokas yra sakęs, kad raštiškai kreipsis į garsiausius pasaulyje mados namus, kad šie nutrauktų sutartis su iš klastočių skandalų neišlipančiu M.Gelažniku.

15min.lt paklaustas, ar tikrai jo iniciatyva priešais M.Gelažniko vitrinas atsirado tualetai, Vilniaus meras Artūras Zuokas komentavo nuosaikiai:

„Tai susiję su renginiais... Juk tualetų Vilniuje pastatyta ir daugiau. O kiek jie čia stovės, bus matyti. Bet dar tikrai stovės“.

Marius Gelažnikas sekmadienį ragelio nekėlė.

Istorijos pradžia

Vilniaus miesto savivaldybė dar 2009-ųjų pradžioje pranešė, kad Kultūros paveldo skyrius, susipažinęs su Aušros Vartų gatvės 19 pastate vykdomais statybos darbais, nustatė, jog buvo pažeisti Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos ir Statybos įstatymų reikalavimai.

Savavališkai, be projekto ir statybos leidimo, vietoj šaligatvio iš gatvės pusės įrengtas įėjimas į rūsį, metalinė tvorelė, rūsio sienoje iškirsta durų anga. Remdamiesi Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu, savivaldybės specialistai sustabdė statybos darbus. Kultūros paveldo departamento pareigūnai dar 2006 metais pareikalavo, kad M.Gelažnikas pašalintų pažeidimus, tačiau verslininkas nurodymų nepaisė.

Namas, esantis Aušros Vartų g. 19, yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas, vadinamas Šv. Mikalojaus cerkvės šventikų namu.

Anksčiau M.Gelažnikas, drabužių parduotuvėje Vilniuje savavališkai įsirengęs naujas vitrinas, už Kultūros paveldo departamento pareigūnų reikalavimų nepaisymą buvo įpareigotas sumokėti 2 tūkst. litų.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas taip pat anksčiau yra atmetęs verslininko apeliaciją dėl Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo nutarimo, kuomet nustatyta, kad M.Gelažnikas neįvykdė Kultūros paveldo departamento reikalavimo išmontuoti savavališkai įrengtas pastato vitrinas ir įrengti naujas pagal Kultūros paveldo departamento projektą.

Kultūros paveldo departamento pareigūnai tuomet reikalavo įrengti vitrinas taip, kad jos atitiktų suderintą projektą.

Kultūros paveldo departamento pareigūnai dar 2006 metais pareikalavo, kad M.Gelažnikas pašalintų pažeidimus, tačiau verslininkas nurodymų nepaisė. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min