Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 28d. 16:49

Prieš mero rinkimus Alytaus politikai susirūpino miesto įvaizdžiu

Alytaus riboženklio projektas
Alytaus riboženklio projektas

Artėjant rinkimams politikai suskubo rūpintis Alytaus miesto įvaizdžiu. Nuspręsta kreiptis į visuomenę dėl projektų, kurie kelerius metus taip ir nesulaukė didesnio miesto vadovų dėmesio – tai Rotušės aikštėje jau trejus metus nebeveikiantis laikrodis ir miesto vartai įvažiuojant į Alytų.

Miesto vartai bus „greitu metu“

Alytaus miesto vartų projektai, pasirodo, prisiminti tik po kelerių metų dūlėjimo stalčiuje. „Dėl vizualizacijos buvo pakankamai seniai organizuoti konkursai ir jos parengtos, bet atidėtos. Šiuo metu gimė mintis jas vėl paviešinti, dar kartą apsvarstyti visuomenėje“, – radijo stočiai „FM99“ sakė Alytaus miesto savivaldybės Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjas,vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinskas. Anot jo, jau treji metai projekto vizualizacijos guli stalčiuose, nes nebuvo apsispręsta dėl jų tinkamumo. Dabar pradėta dėl to tartis su miesto bendruomene.

Anot pašnekovo, miesto vartai susideda iš kelių elementų – iš Alytaus simbolio bei iš prieigų: aikštelių, suoliukų. Norint juos įrengti kyla žemės nuosavybės bei kiti klausimai.
„Tačiau manome, kad bent simbolį turėtumėm greitu metu įrengti“, – sakė jis.

Jau treji metai projekto vizualizacijos guli stalčiuose, nes nebuvo apsispręsta dėl jų tinkamumo. Dabar pradėta dėl to tartis su miesto bendruomene.

Paklaustas, kada „greitu metu“ atvykstantys į miestą jau galės grožėtis naujai įrengtu miesto herbu, M.Matažinskas sakė: „Galbūt šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje.“

Laikrodis bus, gal net šią vasarą

Dėl jau kurį laiką miesto Rotušės bokšte neveikiančio laikrodžio vyriausiasis architektas sako, kad svarstoma nebūtinai apie senojo laikrodžio remontą, galbūt pavyks sugalvoti, ką nors visai naujo: „Gal ciferblatinį laikrodį ant bokšto pakabinti, laukiame pasiūlymų. Tuomet visos nuomonės bus apibendrintos ir sprendžiama, kuriuo keliu eiti.“

Pašnekovo teigimu, per vasarį visi pasiūlymai bus apibendrinti, o kovą sprendžiama, ką konkrečiai daryti. Anot jo, šio projekto įgyvendinimas yra paprastesnis (lyginant su miesto vartų). Naujas laikrodis Rotušės bokšte galėtų būti pradedamas įrengti jau gal net šią vasarą, tačiau nei kiek, nei iš kur būtų skiriamas finansavimas šiam projektui, M.Matažinskas pasakyti negalėjo.

Taigi iki vasario 10 d. miestelėnai gali teikti pasiūlymus savivaldybei. M. Matažinskas sako, kad susidomėjimas iš gyventojų jaučiamas. Jau yra gauta keletas pasiūlymų dėl abiejų projektų.

Artėjant rinkimams Alytaus politikai susirūpino miesto įvaizdžiu
Aušros Plonytės nuotr./Alytaus Rotušės bokštas

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Temos: 1 Alytus
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min