Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš miško kirtimą – vaikų dainos

Pasak A.Nemunaičio, Baltupių bendruomenė bijo, kad bus nustumta į tą miško dalį, kuri nesutvarkyta.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pasak A.Nemunaičio, Baltupių bendruomenė bijo, kad bus nustumta į tą miško dalį, kuri nesutvarkyta.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Baltupiuose esantis Jomanto parkas tapo bendruomenės ir čia sporto aikštynus norinčios įrengti Sekmadienio futbolo lygos (SFL) nesutarimų objektu. Bendruomenė baiminasi, kad iš gyventojų bus atimtas jų pamėgtas miškas, o SFL nesupranta, kodėl žmonės nenori turėti sutvarkyto parko ir naujų sporto aikštynų.

Gyventojai parke vakar su vaikų dainomis ir plakatais surengė akciją, kuria protestavo prieš SFL pasiūlytą projektą. „Idėja atrodytų graži, bet jie prašo operatoriaus teisių valdyti visą mišką – apie 40 ha. Prieš penkerius metus buvo panašus projektas, kuriame buvo numatyti gyvenamosios paskirties statiniai, iš viso planuota čia apgyvendinti apie 10 tūkst. žmonių. Dabar apie tai nekalbama, bet mes bijome, kad tik prisidengiama sporto aikštynų idėja, o vėliau bus ir kitokių pamąstymų“, – kalbėjo bendruomenės atstovas Aleksandras Nemunaitis.

Anot SFL prezidento Pauliaus Malžinsko, gyventojų baimės nepagrįstos. „Mes kalti tik dėl to, kad per mažai viešinome šį projektą. Tačiau projekte yra numatyta iš 37 ha miško iškirsti tik apie 3 proc. nevertingų medžių ir krūmynų. Šalia apleisto buvusio „Ventos“ stadiono atsirastų dar kelios aikštelės, kuriose būtų galima žaisti tenisą, krepšinį, tinklinį. Teritorija nebūtų uždara, atvirkščiai – galvojame apie galimybę sutvarkyti mišką, įrengti pasivaikščiojimo, dviračių takus, apžvalgos aikšteles, gal net skulptūrų parką. Mes siūlome visuomeninį projektą, nes Vilniuje katastrofiška padėtis su futbolo aikštelėmis“, – projekto detales atskleidė P.Malžinskas.

Baltupių bendruomenės atstovai pasakojo, jog apie projektą jiems nepranešė nei jo rengėjai, nei Vilniaus savivaldybė. „Mes neprieštarautume, kad parkas būtų sutvarkytas, bet šitame plane numatyta, kad būtent tose vietose, kur dabar lankosi daugiausia žmonių, bus stadionai. Bendruomenė bijo, kad bus nustumta į tą miško dalį, kuri nesutvarkyta“, – sakė A.Nemunaitis.

Jomanto parką pasiruošę ginti ir Lietuvos žalieji. „Mes gynėme Pilaitės mišką, todėl žinome, kaip svarbu laiku užbėgti už akių, jeigu nori išsaugoti mišką gyventojams. Šitas miškas labai svarbus vietiniams gyventojams, nes transporto srautai yra didžiuliai, tarša milžiniška, todėl miškas – vienintelė atgaiva“, – sakė Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovė Janina Gadliauskienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min