Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 8d. 15:54

Prieš naikinant Vilniaus seniūnijas ketinama dar kartą apklausti vilniečius

Antakalnio seniūnijos gali nebelikti. Kaip ir dar penkiolikos Vilniaus seniūnijų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Antakalnio seniūnijos po reformos gali nebelikti.

Nors Vilniaus taryba jau buvo pritarusi sostinės seniūnijų pertvarkai, po kurios beliktų tik 5 iš 21 seniūnijos bei 11 biurų, reorganizacija buvo sustabdyta. Dabar ketinama iš naujo apklausti gyventojus ir tuomet šį klausimą vėl svarstyti.

Vyriausybės atstovė Kauno apskrityje, kuri laikinai ėjo ir atstovo Vilniaus apskrityje pareigas, sprendimu seniūnijų pertvarka buvo sustabdyta, nes vilniečių apklausą turėtų skelbti taryba, o ne administracija, kaip buvo padaryta anksčiau.

Nors savivaldybė ketina pirmąjį savo sprendimą ginti teisme, tačiau vis dėlto nuspręsta pakoreguoti seniūnijų reorganizavimo planus ir prie seniūnijų pertvarkos klausimo grįžti po platesnės gyventojų apklausos įvykdymo.

Gyventojus ketinama apklausti telefonu vasario 13–20 dienomis. Lapkritį atliktos reprezentatyvios sostinės gyventojų apklausos duomenimis, net 60 proc. vilniečių nežino, ką veikia seniūnijos, 7 iš 10 vilniečių nesinaudoja seniūnijų paslaugomis. Vilniečių apklausa parodė, kad bene vienintelė funkcija, kurią gyventojams pastaraisiais metais teikė seniūnijų darbuotojai buvo gyvenamosios vietos deklaravimas.

Tačiau opozicija turėjo priekaištų dėl šito klausimo. Anot Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovo ir buvusio ilgamečio Lazdynų seniūno Algio Strelčiūno, pasirinktas apklausos būdas telefonu yra neobjektyvus, bus apklausta nedidelis gyventojų skaičius – apie 600 gyventojų.

„Dabar mes jau turime daugiau kaip 10 tūkst. gyventojų parašų. Šie žmonės nepritaria tokiai reformai. Apklausos būdas apklausos lapuose būtų efektyviausias. Mes galvojame, kad būtų daugiau viešumo, galėtų ir žurnalistai, ir gyventojai pasižiūrėti ir tikėtis objektyvaus atsakymo“, – tvirtino A.Strelčiūnas. Tačiau jis diskusijose ir balsavime tarybos posėdyje nedalyvavo, kadangi vadovauja Lietuvos seniūnų asociacijai.

Teigiama, kad bus apklausta apie 800–1000 gyventojų. Tačiau į surinktus parašus nebus kreipiamas dėmesys, kadangi tai nauja apklausa, paskelbta prašant Vyriausybės atstovui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min