Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš Naujųjų sutikimą – paskutiniai sunerimusių gelbėtojų pamokymai

Petardos
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Petardos
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujuosius metus sutikime saugiai, dar sykį ragina Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Ugniagesiai su nerimu laukia Naujųjų metų šventinio savaitgalio, kadangi per šventes ir savaitgaliais gerokai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Vien per praėjusį šv. Kalėdų savaitgalį gaisrai pasiglemžė net 6 žmonių gyvybes. Pagrindinės šių tragiškų gaisrų priežastys – neatsargus rūkymas ir elgesys su ugnimi, dažniausiai apsvaigus nuo alkoholio. Kaip rodo statistika, paprastai tokie gaisrai kyla naktį arba ankstyvą rytmetį, todėl, pastebėję gaisrą, nedelsdami kvieskite ugniagesius, skambindami bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Šiemet liepsnose ir dūmuose jau žuvo 232 žmonės, kai pernai per visus metus – 203.

Ugniagesiai nerimauja ir dėl Naujųjų metų nakties, kada pradės pokšėti petardos, dangų nušvies sproginėjantys fejerverkai. Deja, dėl neatsargaus pirotechnikos priemonių naudojimo kasmet kyla gaisrų, sužalojami žmonės. Kad per šventes būtų išvengta tokių nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą primena gyventojams, kaip saugiai tokias priemones naudoti.

Nepirkite pirotechnikos priemonių turgavietėse, kioskuose ar savivaldybės uždraustose vietose, nenaudokite savadarbių pirotechninių gaminių ir nebandykite patys pasigaminti, nes dėl jų ir įvyksta skaudžiausios nelaimės. Pirotechnikos priemones įsigykite tik parduotuvėse ir atidžiai perskaitykite jų instrukciją. Važiavimo sąlygos bus itin prastos, keliai slidūs arba užpustyti.

Pirotechnikos gaminius naudokite tik lauke, išskyrus mažiausio galingumo, kuriuos galima naudoti ir namuose. Uždekite juos kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių. Naudojant fejerverkus gyventojų susibūrimo vietose, nenukreipkite jų į žmones. Pirotechnikos priemones statykite tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus. Prieš sprogdindami, nukreipkite jas į viršų ir atsitraukite saugiu atstumu. Neleiskite pirotechninių gaminių naudoti vaikams. Kad nuo neatsargiai paleistų pirotechnikos priemonių Naujųjų metų naktį būtų išvengta gaisrų, nepalikite balkonuose degių, greitai užsiliepsnojančių medžiagų.

Kad artėjančios Naujųjų metų šventės praeitų sklandžiai ir būtų išvengta naujų aukų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų, ypač atsargiai elgtis su pirotechniniais gaminiais. Dar kartą rekomenduojame žmonėms šiuo šventiniu metu dėl gausaus sniego pabūti namuose, jei nėra būtinybės, susilaikyti nuo tolimesnių kelionių. Jei visgi susiruošėte iš namų išvykti, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių, šildymo prietaisų, televizoriaus, nepalikite perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinkite, ar išjungtos dujos.

Važiavimo sąlygos bus itin prastos, keliai slidūs arba užpustyti, tad vairuotojų prašome būti ypač atidžių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas linki visiems gyventojams saugių švenčių ir laimingų Naujųjų metų, rašoma PAGD VPPV Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus specialistų penktadienį išplatintame pranešime.

Ketvirtadienį ugniagesiai visuomenę jau įspėjo, jog dėl numatomų prastų orų per Naujuosius geriausia likti namuose, prieš tai apsirūpinus maisto, vandens ir kuro atsargomis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min