Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 25d. 11:23

Prieš Pilies džiazą – savaitė „apšilimo“

 S.Šimkaus konservatorijos moksleiviai atliks  netradicinius diksilendus.
S.Šimkaus konservatorijos nuotr. / S.Šimkaus konservatorijos moksleiviai atliks netradicinius diksilendus.

Pilies džiazo festivalio belaukiant, šio renginio mėgėjai šiemet bus lepinami iš anksto. Jau rytoj prasideda įžanginė džiazo savaitė prieš didįjį festivalį.

Nuo ketvirtadienio iki birželio 2 dienos  šio muzikos stiliaus gerbėjai kviečiami į Friedricho pasažą. Nemokami koncertai kas vakarą čia prasidės nuo 20 val.

Per „apšilimo“ savaitės pirmąją dieną, ketvirtadienį, klaipėdiečiams bus pristatomi Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis „Padūkėliai“, Stasio Šimkaus konservatorijos diksilendas bei Klaipėdos Juozo Karoso mokykla.


Svečiuosis plungiškiai

S.Šimkaus konservatorijos moksleiviai atliks žaismingus, ugningus, tradicinius ir netradicinius diksilendus.

Ansamblio „Padūkėliai“ koncertinėje programoje vyraus tradicinės bei džiazinės muzikos kompozicijos. Ansamblis pradėjo gyvuoti 2008 metais. Buvę ansambliečiai baigė mokyklą ir išvyko studijuoti. Dabar šiame kolektyve groja jau trečios kartos muzikantai.

Nuo pat įkūrimo ansambliui vadovauja ir vaikinus moko groti įvairiais instrumentais mokytojas-metodininkas Artūras Urniežius. Jaunieji muzikantai aktyviai dalyvauja konkursuose, daug koncertuoja, ne tik savo rajone, bet ir kituose miestuose.

Kitokia populiarioji muzika

J.Karoso mokykloje pirmasis ansamblis „Jazz Factory“ buvo sukurtas moksleivių iniciatyva. Vadovaujamas gitaros mokytojo Deivido Kontrimo, jis buvo gerai įvertintas ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijos bei Švedijos jaunimo džiazo festivaliuose. Vėliau grupę pakeitė ansamblis „Shamtime“, o nuo 2007-ųjų – „Junior Jazz“.

Netrukus šalia džiazo atsirado ir kitokia populiarioji muzika: pirmieji mokyklos rokeriai, o grupės „Silence Breakers“ nariai kartu sėkmingai koncertuoja iki šiol.

Prie tradicinės džiazo ar roko ansamblių sudėties pradėjo jungtis vis daugiau instrumentų: smuikai, klarnetai, taip pat pagausėjo ir muziką kuriančio jaunimo. Keletas tokių atlikėjų ir ansamblių – nuolatiniai įvairių šalies džiazo konkursų dalyviai ir laureatai. Ypač sėkmingai konkursuose dalyvauja gitaristai. Gausi ir nuolat atsinaujinanti džiazo atlikėjų komanda vadinama vienu iš produktyviausių ir aktyviausių J.Karoso muzikos mokyklos kolektyvų.

Pats Pilies džiazo festivalis šurmuliuos birželio 3 dieną. 17-ąjį kartą organizuojama šventė prasidės tradiciškai Senosios piliavietės teritorijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min