Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 2d. 08:00

Prieš Vilniaus tarybos posėdį – trys piketai dėl mokyklų reformos

Dviejuose piketuose bus protestuojama prieš mokyklų pertvarką Antakalnyje, viename ketinama pertvarką palaikyti.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dviejuose piketuose bus protestuojama prieš mokyklų pertvarką Antakalnyje, viename ketinama pertvarką palaikyti.

Trečiadienio Vilniaus savivaldybės tarybos posėdis bus neramus dėl po langais protestuosiančių vilniečių. Piketų planuojama surengti net tris – dviejuose bus protestuojama prieš mokyklų pertvarką Antakalnyje, viename ketinama pertvarką palaikyti.

Leidimų piketams paprašyta iš karto po to, kai Vilniaus savivaldybė paskelbė radusi kompromisą, kaip reorganizuoti lenkišką A.Vivulskio mokyklą ją prijungiant prie taip pat lenkiškos J.Lelevelio mokyklos ir kartu nenuskriausti lietuviškųjų Antakalnio mokyklų.

Esą perpildytos Antakalnio vidurinės mokyklos jaunesnių klasių mokiniai galėtų mokytis J.Lelevelio mokyklos patalpose. Ten jau dabar pamokas lanko daugiau kaip 250 Antakalnio mokyklos pradinukų.

Vilniaus valdžia įsitikinusi, kad tokiu būdu pavyktų Antakalnyje turėti ir lietuvišką gimnaziją, ir progimnaziją, ir dar išsispręsti tautinių mažumų mokyklų klausimą.

Galėjo, bet nieko nepadarė

Tačiau šis planas Antakalnio vidurinės mokyklos bendruomenei kvepia pataikavimu Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA), kuri priklauso valdančiajai Vilniaus koalicijai. Tad bendruomenė nusprendė piketuoti.

Piketus šiandien surengs asociacija „Antakalniečių bendruomenė“ ir Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Antakalnio skyrius. Tiesa, šios partijos atstovai turėjo realių galimybių sprendimus dėl mokyklų reorganizacijos priimti dar šių metų pradžioje. Tačiau baigiantis tarybos kadencijai ir nenorėdami prarasti LLRA paramos, tarybos nariai tąkart nesiryžo pritarti siūlytam reorganizacijos planui.

Tai, kad šis klausimas tiek tuomet, tiek dabar yra politizuotas, pripažino ir TS–LKD frakcijos narys, ne pirmą kadenciją sostinės taryboje dirbantis Povilas Tamošauskas. Politikas sakė pikete dalyvaus, nes negali „būti abejingas tokiems savanaudiškiems, neteisingiems ir neobjektyviems projektams“.

Kaltę verčia lenkams

Ateina Lukašenkos metodai į Vilniaus miesto savivaldybę“, – emocingai rėžė P.Tamošauskas.

Paklaustas, kodėl lietuviškoms mokykloms palankus sprendimas nebuvo priimtas dar tuomet, kai miestui vadovavo TS-LKD atstovas Raimundas Alekna, P.Tamošauskas visą kaltę vertė valdančiuosius tuomet rėmusiai LLRA frakcijai.

„Tada LLRA frakcijos buvo daugumoje ir blokavo šio klausimo teikimą. Jie tada neleido, o dabar vėl tapę valdančiosios daugumos dalimi daro tą patį. Taip jie sprendžia savo siaurus interesus. Bet juk tam projektui nepritaria ir lenkiška A.Vivulskio pagrindinė mokykla“, – aiškino P.Tamošauskas.

Politikas tikino iš šios mokyklos pedagogų girdėjęs skundų, kad jie sulaukė vicemero Jaroslavo Kaminskio ir miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Editos Tamošiūnaitės spaudimo pritarti šiai reorganizacijai. „Tie mokytojai yra prigąsdinti, jie man skambina, praneša, kad bijo. Jie norėjo ateiti į komitetų posėdžius, tačiau pabijojo dėl to netekti darbo. Ateina Lukašenkos metodai į Vilniaus miesto savivaldybę“, – emocingai dėstė TS–LKD atstovas.

Kiša koją visai mokyklų pertvarkai

P.Tamošauskas įsitikinęs, kad siūloma reorganizacija, dėl kurios trečiadienio posėdyje turi apsispręsti Vilniaus taryba, yra nenaudingas ne tik Antakalnio vidurinei mokyklai, bet ir visai mokyklų tinklo pertvarkai sostinėje, kuri turi būti įgyvendinta iki 2015 m.

Šia reforma nepatenkintiesiems savivaldybė išdavė leidimą piketuoti Europos aikštėje prie požeminės pėsčiųjų perėjos. Piketą, kuriame bus siekiama palaikyti A.Vivulskio pagrindinės mokyklos skyriaus įsteigimą J.Lelevelio vidurinėje mokykloje, leista surengti kitoje aikštės pusėje – šalia SEB banko.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min