Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaistas nuo vėžio tapo deficitu

Fluorouracil
15min. archyvo nuotr. / „Fluorouracil“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Į Lietuvą pirmadienį taip ir neatkeliavo žadėta vėžiui gydyti skirto preparato „Fluorouracil“ siunta. Praėjusią savaitę šio chemoterapijai naudojamo vaisto pritrūkusios Kauno klinikos šiek tiek jo gavo, bet medikamento ėmė stigti Vilniuje.

Paaiškėjus, kad vėžiui gydyti skirto medikamento atsargos iššluotos, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pareiškė, kad gydymo įstaigos vaisto pritrūko dėl to, kad daugiausia jo Lietuvos rinkai tiekusi bendrovė nusprendė sustabdyti „Fluorouracil“ gamybą.

Medikamento trūkumą skaudžiausiai pajuto Kauno klinikos, kurių gydytojai pacientams nebegalėjo pasiūlyti vaistų. Klaipėdos ir Vilniaus gydymo įstaigų atstovai „15min“ anksčiau sakė, kad medikamento užteks labai trumpam.

Ministerija žadėjo, kad pirmoji vaistų siunta į Lietuvą atkeliaus pirmadienį, tačiau taip nenutiko.

Ministerija ramina

SAM Farmacijos departamento direktorė Gita Krukienė „15 min“ vakar aiškino, kad Kauno klinikos penktadienį gavo nedidelį kiekį „Fluorouracil“ ampulių.

Anot ministerijos atstovės, jas iš Latvijos atgabeno bendrovė „Sicor Biotech“, kuri anksčiau pranešė sustabdanti jo tiekimą.

„Šis vaistas buvo nugabentas į Kauno klinikas, nes tik jos pareiškė, kad nebeturi vaisto likučių. Kitos gydymo įstaigos dar turėjo nedidelius preparato kiekius“, – sakė ji.

G.Krukienė tikino, kad kiti vaisto gamintojai trečiadienį į Lietuvą importuos 8,7 tūkst. „Fluorouracil“ ampulių, vėliau šalį pasieks dar dvi vaisto siuntos.

Vilniuje vaisto nenusipirksi

Kauno klinikų Onkologijos skyriaus vedėja, gydytoja-chemoterapeutė Rasa Jančiauskienė „15min” sakė, kad praėjusios savaitės pabaigoje gydymo įstaiga gavo 250 „Fluorouracil“ ampulių.

„Mes turime savo galimybes, žinome, kiek žmonių galime paguldyti į klinikas. Negaliu taip sakyti, kad vaisto užtenka – šiandien jo turiu, rytoj turėsiu, poryt turėsiu, o kaip bus toliau, nežinau. Problema tikrai negraži, tikimės, kad ji bus išspręsta“, – sakė ji. Pasak medikės, gavus nedidelį kiekį vaisto buvo iškviesti ligoniai, kurių gydymas buvo atidėtas.

Vakar paaiškėjo, kad šio vaisto, kurio nėra kuo pakeisti, ėmė stigti sostinėje. Vilniaus universiteto Onkologijos instituto atstovė spaudai Juventa Sartatavičienė „15min“ teigė, jog stacionare besigydantiems žmonėms vaisto dar yra, tačiau kiti jo nusipirkti negali. „Ambulatoriškai besigydantiems žmonėms jo jau nebėra ir tokia padėtis visame Vilniaus mieste. Labai tikimės, kad vaisto greitai atveš“, – sakė ji.

Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos departamento Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėjas Alvydas Česas „15min“ teigė, kad vėžiu sergančių ligonių gydymas šioje įstaigoje nesustojo, nes ji dar turi šiek tiek vaisto atsargų. „Vaistas greitai atkeliaus ir problemos neliks. Bent jau taip mums sakė“, – pridūrė onkologas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min