Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 21d. 08:12

Principingas profesionalas vejamas lauk

Liberalų sąjūdžio į Vyriausybę deleguoti ministrai toliau „tobulina“ savo kadrų politiką. Jiems neįtinkančių asmenų sąrašas nuolat ilgėja.

Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) direktorius 51 metų Eugenijus Stumbrys neįtiko švietimo ir mokslo ministrui liberalui Gintarui Steponavičiui. Septynerius metus SKVC vadovaujantis E.Stumbrys sulaukė ministro raginimo savo noru palikti postą. Tuo metu, kai opozicija kelia triukšmą dėl Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų tariamo saviškių protegavimo, patyliukais komunistinę kadrų valymo politiką vykdo liberalai.

Sumanęs atsikratyti profesionalo E.Stumbrio, G.Steponavičius pasekė savo partijos – Liberalų sąjūdžio pirmininko, susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio pėdomis. Patirties, kaip į svarbius postus įtupdyti saviškius, pastarajam netrūksta. Vos per metus liberalams artimi asmenys – jaunystės ir partijos bičiuliai – ėmė vadovauti oro ir jūrų uostams, pašto verslui. Iš darbo išmetus senąjį vadovą, jau puoselėjami planai privatizuoti Lietuvos radijo ir televizijos centrą.

Centro veikla nedomino

Susidariusią situaciją E.Stumbrys LŽ komentavo lakoniškai. Anot jo, iš penkių švietimo ir mokslo ministrų, su kuriais jam teko dirbti, tik G.Steponavičius per metus taip ir nerado laiko pasidomėti SKVC veikla. „Šiuo atžvilgiu tai vienintelis ministras, su kuriuo neteko kalbėtis, išskyrus atvejį, kai man buvo pasiūlyta pasitraukti. Žinoma, tai keista“, – sakė E.Stumbrys. Centro vadovas pažymėjo, kad su motyvais, kuriais ministras mėgino pagrįsti savo poziciją, jis nesutiko.

E.Stumbrys teigė nežinąs ir nenumanąs, kas galėtų pretenduoti į jo vietą. Paklaustas, ar rašysiąs prašymą išeiti iš darbo, SKVC vadovas sakė nenorįs to komentuoti. Tačiau E.Stumbrys neslėpė jaučiantis, kad jo ir ministerijos nesutarimai ima trukdyti viso SKVC darbui, todėl neatmetė galimybės, kad tai turės įtakos apsisprendžiant.

Ministras G.Steponavičius apie savo raginimą E.Stumbriui trauktis kalbėjo nenoriai. Esą kol kas jokių sprendimų dėl E.Stumbrio išėjimo ar perėjimo į kitą darbą nėra priimta. „Kalbamės dalykiškai, žmogiškai, be jokių išankstinių nusistatymų. Švietimo srityje, ministerijoje dabar vyksta daug struktūrinių pertvarkų, tačiau profesionalius žmones norime išlaikyti“, – miglotai aiškino ministras.

Sprendimas nustebino

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys LŽ sakė esąs nustebintas žinios, kad ketinama keisti SKVC vadovą. „E.Stumbrys – labai kvalifikuotas specialistas, kuris iš esmės kūrė visą studijų vertinimo sistemą. Vien už tai žmogus vertas pagyrimo“, – pabrėžė parlamentaras. Jis mano, kad savo žodį šiuo klausimu turėtų tarti naujoji SKVC taryba.

Profesionalas, turintis išskirtinę aukšto lygio eksperto kompetenciją, valstybės interesams atstovaujantis žmogus – taip E.Stumbrį apibūdino trijose vyriausybėse švietimo ir mokslo ministru dirbęs Algirdas Monkevičius. Anot jo, Lietuvoje, kur vieni su kitais vienaip ar kitaip susiję, vertinti aukštųjų mokyklų veiklą, studijų programas yra sudėtinga. „SKVC vadovas turėjo stuburą. Būdamas reiklus ir principingas jis visada siekė objektyvumo. Matė ne tik savo “daržą„, pabrėždavo švietimo kokybės svarbą valstybės ateičiai“, – sakė A.Monkevičius. Anot buvusio ministro, deramą poziciją E.Stumbrys pademonstravo prieš ketverius metus aiškinantis Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho diplomo teisėtumo reikalus.

Jokių abejonių SKVC vadovui nekilo dėl socialdemokrato ekspremjero Gedimino Kirkilo diplomo. Dar prieš trejus metus E.Stumbrys priminė, kad pagal įstatymą aukštųjų partinių mokyklų diplomai nėra dokumentai, liudijantys aukštąjį išsilavinimą, o stojant į magistrantūrą aukštasis išsilavinimas būtinas. Kaip žinoma, G.Kirkilas į Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklą (VU TVM) buvo priimtas tik su partinės mokyklos diplomu. Šiuo metu pradėta diplomo, kurį G.Kirkilas gavo VU TVM, anuliavimo procedūra.

Kelia pavojų

Nenuneigiami E.Stumbrio bei jo vadovaujamos institucijos nuopelnai demaskuojant krašte nelegalų, svetimos valstybės globojamą aukštąjį mokslą. Remdamasis SKVC surinktais duomenimis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas prieš gerus metus dar kartą konstatavo, kad nelegaliai Lietuvoje veikiantys užsienio valstybių aukštųjų mokyklų filialai bei jų diplomus turintys absolventai, dirbantys policijoje, prokuratūroje, antstolių kontorose, pasienio tarnyboje, Ignalinos atominėje elektrinėje, kelia grėsmę valstybės saugumui.

Specialiai sudarytos darbo grupės parengtos įstatymų, galinčių pakeisti šią padėtį, pataisos įstrigo politikų stalčiuose.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min