Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 28d. 15:05

Prireikė dešimtmečių: norima deaktyvuoti tanką Orvidų sodyboje Kretingos rajone

Orvidų sodyba
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Tankas Orvidų sodyboje

Policija kreipėsi į Kretingos rajono vadovybę prašydami spręsti kazusą dėl Orvidų sodyboje-muziejuje esančio tanko. Kelis dešimtmečius sodyboje stovėjęs tankas užkliuvo, kai nustatyta, kad nors pati patranka šaudyti netinkama, vamzdis nebuvo deaktyvuotas.

Į Policijos departamentą birželio pradžioje kreipėsi vienos įmonės atstovai, išreiškę abejonę, kad Gargždelės k., Imbarės sen., Kretingos rajone, Orvidų sodyboje–muziejuje esantis IS-2 tankas, galimai, eksponuojamas neteisėtai.

Kaip rašoma pranešime spaudai, aplinkybes tiriantys Kretingos rajono PK pareigūnai gavo Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimo centro specialistų išvadas.

Apžiūrėję tanką jie konstatuoja, kad IS-2 tanke yra likusi sumontuota 1944 m. gamybos 122 mm kalibro 1943 m. pavyzdžio „D-25T“ modelio patranka be užrakto ir šovos mechanizmo, sunaikintas atatrankos stabdis, taikymosi mechanizmas, vamzdžio kanalas užterštas pašaliniais objektais.

Esamoje būklėje patranka šaudyti netinkama, tačiau patrankos vamzdis nedeaktyvuotas. Todėl objektą sukomplektavus su trūkstamomis dalimis, atlikus kai kuriuos remonto darbus ir išvalius vamzdžio kanalą, atsiranda teorinė tikimybė atlikti ne mažiau kaip vieną šūvį – tai reiškia, kad patranka šiuo metu nėra visiškai netinkama naudoti.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatomis, patrankos yra priskiriamos „A“ kategorijos ginklams ir jos yra draudžiamos civilinėje apyvartoje, nebent būtų deaktyvuotos (visiškai netinkamos naudoti) ir gautas deaktyvacijos sertifikatas.

Kretingos policijos komisariato vadovas jau kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorių prašydami kuo skubiau ieškoti sprendimo būdų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min