Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prisiekė Seimo narys Audrius Nakas

Audrius Nakas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Audrius Nakas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Seimo posėdyje prisiekė Seimo narys Audrius Nakas. Parlamentaro priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris, prieš priimdamas Seimo nario priesaiką, paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

„Konstitucinis Teismas savo baigiamuosiuose aktuose yra konstatavęs, kad Seimo nario priesaika nėra vien formalus ar simbolinis aktas. Ji nėra vien iškilmingas priesaikos žodžių ištarimas ar priesaikos akto pasirašymas. Seimo nario priesaikos aktas yra konstituciškai ir teisiškai reikšmingas. Duodamas priesaiką išrinktas Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika, ir jokiomis aplinkybėmis jos nesulaužyti. Iš Seimo nario priesaikos jam kyla pareiga gerbti ir vykdyti Konstituciją, įstatymus, sąžiningai vykdyti Tautos atstovo pareigas“, – pranešime cituojamas D. Žalimas.

Vyriausioji rinkimų komisija A.Naką Seimo nariu pripažino nuo balandžio 14 d. Jis dalyvavo 2012 metų Seimo rinkimuose partijos „Drąsos kelias“ sąraše ir buvo pirmasis kandidatas, negavęs Seimo nario mandato. A.Nakas Seime pakeitė anapilin iškeliavusį Algirdą Vaclovą Patacką.

Po priesaikos A.Nakas pasirašė vardinį priesaikos lapą. Prisiekęs išrinktas Seimo narys įgijo visas Tautos atstovo teises.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Audrius Nakas
Parašykite atsiliepimą apie 15min