Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 18d. 12:49

Prisipažinusiems SSRS kolaborantams Žmogaus teisių komitetas siūlo slaptumą

KGB
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / KGB

Birželio 17 d. posėdyje Seimo Žmogaus teisių komitetas (ŽTK) svarstė prisipažinusių žmonių, bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos bei Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymų pakeitimų projektus.

Projektai parengti, siekiant apsaugoti asmenų, kurie savanoriškai prisipažino slapta bendradarbiavę su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, interesus.

1990 m. kovo 27 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pareiškime, kuriuo asmenys buvo raginami prisipažinti bendradarbiavę su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, buvo garantuojama, kad informacija apie šiuos asmenis niekada nebus oficialiai skelbiama.

Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme yra įtvirtinti terminai, pagal kuriuos informacija, žymima slaptumo žyma „Visiškai slaptai“ įslaptinama 30 metų, informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“ – 15 metų. Projektų iniciatoriai siūlo informaciją apie prisipažinusius ir į įskaitą įrašytus asmenis įslaptinti neribotam laikui.

Priėmus įstatymus, būtų užtikrinta, kad informacija apie asmenis, kurie prisipažino slapta bendradarbiavę su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, netaps visuotinai prieinama ir vieša.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min