Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 29d. 06:00

Pristatė biodujų gamyklos idėją

omavičius vakar susitiko su austrais, kurie pristatė biodujų gamyklos statybos Vilniuje idėją.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / omavičius vakar susitiko su austrais, kurie pristatė biodujų gamyklos statybos Vilniuje idėją.

Vilniaus savivaldybėje pirmadienį vyko net du susitikimai dėl biodujų gamyklos statybos galimybių mieste. Vilniaus vadovai sako, kad idėja bus įgyvendinta, tačiau kol kas daugiau klausimų nei atsakymų.

„Vakar pas mus buvo atvažiavę austrų koncerno „Strabag“ atstovai, kurie pristatė savo kompleksinio projekto idėją, kaip utilizuojant atliekas išgauti dujas ir jas panaudoti energijai“, – pasakojo Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius. Jo tvirtinimu, kol kas tai pirmas Vilniaus miesto savivaldybės susitikimas su Austrijos koncerno atstovais. „Idėja buvo pristatyta preliminariai. Dabar mes turime apsvarstyti, paskaičiuoti, pasitarti“, – po susitikimo sakė vicemeras. Pasitarti dėl tolimesnių žingsnių vakar R.Adomavičius buvo susitikęs su Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorė Vilma Slavinskienė ir teigė, jog dar laukia pasitarimai su Finansų ministerijos atstovais bei aplinkosaugininkais.

R.Adomavičius tvirtino, kad, priėmus teigiamus sprendimus dėl biodujų gamyklos statybų, bet kuriuo atveju bus rengiamas viešasis konkursas. „Mes taip ir pasakėme austrams. Tačiau jie tikino, jog sąlygos juos tenkina ir jie greičiausiai dalyvautų viešuosiuose pirkimuose. Apie kainas dar nekalbėjome. Kol kas dar yra daugiau klausimų nei atsakymų“, – teigė R.Adomavičius. Jo tvirtinimu, pastačius biodujų gamyklą išsispręstų ne tik dujų gavyba, bet ir atliekų utilizavimo klausimas. Panašų dujų išgavimo būdą Vilnius jau naudoja talpyklose laikydamas nuotekų dumblą.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min