Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pristatyta monografija „Architektas Alfredas Gytis Tiškus“

Monografija „Architektas Alfredas Gytis Tiškus“
Organizatorių nuotr. / Monografija „Architektas Alfredas Gytis Tiškus“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities antradienį Viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje visuomenei pristatė ką tik išleistą monografiją „Architektas Alfredas Gytis Tiškus“.

Knygoje – vieno iškiliausių uostamiesčio architektų, įvertinto auksiniu Lietuvos architektūros riterio ženklu, Klaipėdos miesto garbės piliečio regalijomis, darbų, kūrybos ir gyvenimo apžvalga. Jos autoriai – rašytoja Nijolė Kepenienė ir architektūrologas Vaidas Petrulis.

LAS Klaipėdos apskrities organizacijos pirmininkė Ramunė Staševičiūtė pirmąją organizacijos pastangomis išleistą knygą vertina kaip itin reikšmingą.

„A. G.Tiškaus ir jo kolegų įgyvendinti projektai – tai pokario Klaipėdos raidos istorija. Kiekvienam, kas domisi uostamiesčio praeitimi, turbūt bus įdomu sužinoti, kaip ir kodėl Klaipėda tapo raudonų plytų miestu, kokiom aplinkybėm gimė vienas ar kitas žinomas pastatas, kokiomis sąlygomis dirbo to meto miesto veido kūrėjai“,- sakė R.Staševičiūtė.

Knygos autorė N.Kepenienė monografiją „Architektas Alfredas Gytis Tiškus“ pavadino kūrybiniu išbandymu.

„Tai buvo beveik žurnalistinis darbas. Per gana trumpą laiką teko pakalbinti daugybę su knygos herojumi susijusių žmonių ir taip iš daugybės interviu, prisiminų sudėlioti kuo visapusiškesnį  įdomios asmenybės  portretą. Pati Alfredo Gyčio Tiškaus nepažinojau. Žinoma, gaila, bet galbūt ši aplinkybė ir leido perteikti kuo objektyvesnį  kūrėjo portretą“,- apie knygos gimimą pasakojo N.Kepenienė.

Monografija iliustruota gausia A.G.Tiškaus šeimos archyvo medžiaga. Visuomenei pristatyti architekto paveikslai, realizuotų ir neįgyvendintų projektų brėžiniai, kai kurie jo rankraščiai. Beje, knygos autoriams vieną iš asmeninių laiškų leido paviešinti ir aktorė Gražina Balandytė, kurią su A.G.Tiškumi siejo nuoširdi draugystė, užsimezgusi dar mokykloje.

600 egzempliorių tiražu išleista monografija „Architektas Alfredas Gytis Tiškus“ platinama LAS Klaipėdos apskrities organizacijoje.

Per pristatymo renginį knygų komplektai  įteikti visoms miesto ir apskrities bibliotekoms. „Alfredo Gyčio Tiškaus projektai  įgyvendinti ne tik Klaipėdoje, bet ir kituose Lietuvos bei krašto rajonuose. Norime, kad apskrities visuomenė pažintų ir prisimintų šį kūrėją“,- sakė R.Staševičiūtė.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min