Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pritarta laivų kapinyno sutvarkymui

Manoma, kad Kuršių mariose ties laivų kapinynu po vandeniu yra apie 1500 tonų metalo laužo.
Egidijaus Jankausko, dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Manoma, kad Kuršių mariose ties laivų kapinynu po vandeniu yra apie 1500 tonų metalo laužo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Po ilgų diskusijų uostamiesčio politikai pritarė vadinamojo laivų kapinyno sutvarkymui.


Galimybių studija dėl Kuršių marių pakrantėje, Smiltynėje, prie Ledų rago esančios teritorijos išvalymo buvo atlikta dar prieš daugiau nei ketverius metus.

Teigiama, kad dešimtmečius dugne pragulėjusios laivų liekanos teršia vandenį bei gali sukelti nemalonių ekologinių pasekmių.

Ketvirtadienį miesto Tarybos nariai balsavo už šį projektą, kurio vertė – apie 8,5 mln. litų. Netoli pustrečio milijono litų prireiks skirti iš uostamiesčio savivaldybės biudžeto. Kita dalis skiriama iš Europos Sąjungos fondų.

Projekto tikslas yra išvalyti Kuršių marių laivų kapinyno įlankos akvatoriją nuo aplinkai pavojingų teršalų.

Darbai turėtų prasidėti 2011-2012 metais.

Smiltynės pusėje esantis kapinynas buvo įkurdintas praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Čia laivai buvo laidojami apie penkiolika metų. Mariose buvo iškasta apie milijonas kubinių metro smėlio ir taip atsivėrė gili duobė. Vėliau šioje duobėje buvo skandinami nebenaudojami žvejybiniai laivai. Manoma, kad po vandeniu yra apie 1500 tonų metalo laužo.

Kol kas dar nenuspręsta, kas bus išvalius teritoriją, tačiau svarstoma, kad čia galėtų atsirasti naujas jachtų uostelis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min