Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pritarta siūlymui galutinai išgyvendinti antspaudo naudojimo prievolę

Antspaudas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Antspaudas
Šaltinis: 15min
0
A A

Steigiantieji privačią įmonę galės iš savo pirmaeilių darbų sąrašo išbraukti antspaudo gamybą, jei tam pritars Seimas. Trečiadienį teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus siūlymui galutinai atsisakyti reikalavimo naudoti antspaudą privatiems fiziniams ir juridiniams asmenims pritarė Vyriausybė, teigiama Teisingumo ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Šiuo metu verslui antspaudas yra neatsiejamas veiklos atributas, nes kai kuriuose teisės aktuose vis dar yra likę reikalavimų jį naudoti, o dokumentuose taip pat dažnai nurodoma antspaudo vietos žyma (A.V.).

Teisingumo ministro R.Šimašiaus teigimu, antspaudas iš esmės dubliuoja parašo funkciją – patvirtina dokumento ir jį išdavusio asmens tikrumą, todėl turi pakakti vieno arba kito. Deja šiandien kol kas antspaudo gamyba dėl vis dar likusių reikalavimų teisės aktuose vis tik atsiduria pirmų darbų sąraše steigiant verslą.

Vieno antspaudo gamybos kaina svyruoja nuo 30 iki 160 litų, tad  jei preziumuotume, kad visos 2010 m. įregistruotos įmonės (o jų daugiau nei 8 tūkst.) už vidutinę kainą pasigamino bent po vieną antspaudą, gautume daugiau nei pusės milijono išlaidas. Kartu reikėtų įvertinti ir laiko sąnaudas šiam atributui užsakyti.

Siekiant galutinai įtvirtinti, kad antspaudo naudojimas yra teisė, bet ne pareiga, siūloma pakeisti visą pluoštą teisės aktų.

Siekiant galutinai įtvirtinti, kad antspaudo naudojimas yra teisė, bet ne pareiga, siūloma pakeisti visą pluoštą teisės aktų.

„Reikalavimas verslui turėti antspaudą jau yra virtęs biurokratizmo ir perdėto reguliavimo simboliu, todėl galutinis šios prievolės panaikinimas būtų geras signalas tiek pradedančiam, tiek jau veikiančiam verslui. Kol valstybėje nebus panaikinti tokie nereikalingi biurokratiniai apribojimai, vargu ar galima tikėtis, kad biurokratija bus iš tiesų pažabota ir kitose srityse“, – sako R. Šimašius.

Tiesa, pareiga savo dokumentuose naudoti antspaudą ir toliau išliktų  valstybės bei savivaldybių institucijoms. Tai svarbu tiek valstybės simbolikos naudojimo, tiek  tarptautinio bendradarbiavimo atžvilgiu. Privalomo antspaudų naudojimo nebūtų atsisakyta ir notarų bei antstolių veikloje, kadangi jie yra valstybės įgalioti asmenys, veikiantys valstybės vardu.

Šis teisės aktų pakeitimo projektas papildys kitų Teisingumo ministerijos siūlymų eliminuoti nereikalingus ir perteklinius biurokratinius reikalavimus, kompleksą. Ar antspaudų galiausiai bus atsisakyta, po Vyriausybės pritarimo dar turės nuspręsti Seimas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min