TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pritarta siūlymui saugoti generalinį prokurorą, pavaduotojus ir jų šeimas tik kilus grėsmei

Vidaus reikalų ministerija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vidaus reikalų ministerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien posėdyje Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktam nutarimui dėl Prokuratūros įstatymo pakeitimų, kuriais siūloma atsisakyti besąlyginės generalinio prokuroro, jo pavaduotojų bei jų šeimos narių apsaugos.

„Pakeitus įstatymą būtų atsisakyta nuolatinės ir besąlyginės apsaugos, paliekant nuostatą, kad generalinis prokuroras, jo pavaduotojai bei šeimos nariai saugomi tuo atveju, jeigu dėl einamų pareigų kyla reali grėsmė jų gyvybei, sveikatai ar turtui. Tokiu būdu nebūtų varžomas šių asmenų privatus gyvenimas ir sukuriama nepagrįstai didelė finansinė našta valstybei“, – sako vidaus reikalų ministras D. A. Barakauskas.

Bent minimali vieno besąlygiškai saugomo asmens apsauga valstybei pirmais metais kainuotų 1 mln. 221 tūkst. 365 Lt, o kiekvienais kitais metais – 996 tūkst. 555 Lt. Pagal šiuo metu esamą padėtį būtų saugomi du asmenys (generalinis prokuroras ir vienas jo pavaduotojas), gavus šeimos narių prašymus dėl apsaugos lėšų poreikis dar didėtų, tad pakeitus įstatymą pirmaisiais metais būtų sutaupyta mažiausiai 2 mln. 442 tūkst. 730 Lt, o kiekvienais kitais metais – 1 mln. 993 tūkst. 110 Lt.

Nuolatinė asmens apsauga, vadovaujantis Vadovybės apsaugos įstatymu, užtikrinama tik Respublikos prezidentui, Seimo pirmininkui, Ministrui pirmininkui bei asmenims, laikinai einantiems jų pareigas. Ministras D. A. Barakauskas pažymi, kad Generalinio prokuroro, jo pavaduotojų statusas nėra tiek išskirtinis, o kilus realiai grėsmei jie būtų saugomi kaip ir kiti aukščiausiais pareigas einantys valstybės pareigūnai, pvz., Valstybės saugumo departamento vadovas, policijos generalinis komisaras, teisėjai ir kt.

Šiems Prokuratūros įstatymo pakeitimams dar turės pritarti Seimas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min