Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pritrūko stipendijoms

VGTU
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / VGTU jau pajuto Vvyriausybės sprendimo padidinti socialines stipendijas rezultatus – trūkta pinigų gerai besimokančių studentų stipendijoms.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Skirstant stipendijas, aukštosioms mokykloms pristigo lėšų. Sumaištį mokslo įstaigose sukėlė Vyriausybės priimtas sprendimas ženkliai padidinti socialines stipendijas tam neskiriant papildomų lėšų. Dėl to sumažėjo skatinamųjų stipendijų gerai besimokantiems.

Pernai rudenį Vyriausybė socialinę stipendiją padidino iki 3 bazinių studijų įmokų (BSĮ) dydžių per mėnesį – 390 Lt, kai iki tol ji būdavo apie 80-130 Lt.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų direkcijos direktorius Vytautas Plakys teigė, kad padidinusi socialinių stipendijų išmokas, Vyriausybė tam papildomų lėšų universitetams neskyrė.

Mykolo Romerio universiteto (MRU) Finansų ir ekonomikos direkcijos direktorius Jono Pempės teigimu, pinigų stipendijoms „visada stigdavo ir stigs“, o Vyriausybei pakeitus stipendijų skyrimo tvarką, jos buvo peržiūrėtos.

„Visus stipendijų fondo pinigus sumokame socialiai remtiniems studentams, o skatinamosioms, gerai besimokančių studentų stipendijoms, lėšų nebeužtenka“, – sakė V.Plakys.

Jo teigimu, trūkstamų lėšų būtų galima gauti atskiriant skatinamųjų ir socialinių stipendijų fondus. „Aukštosioms mokykloms Vyriausybė turėtų skirti papildomą sumą, kuri būtų išmokama socialiai remtiniems studentams. Kita išeitis – socialines stipendijas turėtų išmokėti savivaldybių socialinės rūpybos skyriai arba „Sodra“, – sprendimo būdus vardijo V.Plakys.

Mykolo Romerio universiteto (MRU) Finansų ir ekonomikos direkcijos direktorius Jono Pempės teigimu, pinigų stipendijoms „visada stigdavo ir stigs“, o Vyriausybei pakeitus stipendijų skyrimo tvarką, jos buvo peržiūrėtos.

„Skatinamųjų stipendijų MRU šį semestrą sumažėjo trigubai. Dabar skatinamąsias stipendijas MRU gauna tik tie studentai, kurie mokosi 9-10 balais, o anksčiau gaudavo ir tie, kurių vidurkis būdavo 7-8 balai“, – sakė J.Pempė.

Švietimo ir Mokslo ministerija siūlo patikslinti Vyriausybės nutarimą dėl stipendijų skyrimo ir socialinės stipendijas privalomai mokėti tik asmenims iš nepasiturinčių šeimų arba vieniems gyvenantiems asmenims, kurie turi teisę gauti piniginę socialinę paramą. Aukštosioms mokykloms siūloma leisti pačioms apsispręsti, ar mokėti socialines stipendijas kitais atvejais.

Bėdos nepajuto

Tačiau dar ne visos aukštosios mokyklos paragavo šių karčių Vyriausybės sprendimo padidinti socialines stipendijas vaisių.

„Kol kas dar nesvarstėme prašymų skirti stipendijas, todėl sunku pasakyti, ar pritrūks pinigų. Iki šiol nei vienais metais su tokia problema nebuvome susidūrę“, – sakė Vilniaus universiteto Finansų ir ekonomikos direkcijos direktorius Gintaras Binkauskas.

Sunkumų dar nepajuto ir Vilniaus Kolegija. „Kol kas stipendijų dar neišskirstėme, tai problema neiškilo. Žinoma, skatinamųjų stipendijų sumažės“, – sakė kolegijos Studijų tarnybos vadovė Rita Liepuonienė.

Vyriausybės nutarime nustatyta, kad socialinės stipendijos mokamos studentams iš nepasiturinčių šeimų arba vieniems gyvenantiems asmenims, turintiems teisę gauti piniginę socialinę, taip pat studentams, auginantiems vaiką (vaikus) bei asmenims iš šeimų, auginančių 3 ir daugiau vaikų, kurie mokosi bendrojo lavinimo, profesinėse ir aukštosiose mokyklose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min