Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 19:02

Privalomas karantinas Anykščiuose: apgyvendino purviname bendrabutyje su bendru dušu ir užrakino

Bendrabutis Anykščių rajone, kuriame karantinuojami žmonės
15min skaitytojos nuotr. / Bendrabutis Anykščių rajone, kuriame karantinuojami žmonės

Trečiadienį į Anykščiuose priverstiniam karantinui skirtą bendrabutį parvežta šeima pasibaisėjo, kokiomis sąlygomis jai gali tekti gyventi dvi savaites: atšokę tapetai, bendras dušas, neveikianti mikrobangų krosnelė, žiemos miegu tebemiegančiomis musėmis apkibusi palangė. Negana to, bendrose erdvėse sutikti likimo broliai juk gali padėti plisti virusui, o ne jį sustabdyti. Anykščių rajono meras Sigitas Obelevičius sako žmones suprantantis, tačiau privalantis vykdyti Aurelijaus Verygos įsakymą, kuris išimčių šeimoms su vaikais kol kas nenumato.

Iš užsienio antradienį parskridusi Andriaus ir Indrės šeima (tikrieji vardai ir pavardė redakcijai žinomi – aut.) pirmąją naktį praleido Kauno savivaldybės užsakytame viešbutyje. Pasak Indrės, viešbutis tikrai buvo geras, maitinimas – taip pat.

Kadangi šeima su dviem vaikais iš Anykščių, trečiadienį ji buvo nugabenta į rajono savivaldybės specialiai karantinavimui numatytas patalpas.

Štai čia šeima ir liko apstulbusi.

„Ar mes esame pagrobti valstybės?“ – kalbėdamas su 15min piktinosi Andrius.

Ar mes esame pagrobti valstybės?

„Siaubas. Mes uždaryti bendrabutyje, jei norėsime į dušą, turėsime naudotis bendru dušu su kitais žmonėmis, tapetai apiplyšę, viskas apiplyšę“, – pasipiktinimo neslėpė jis.

Šeimą labiau papiktino ne estetinis vaizdas, o nešvara, taip pat ir tai, kad nepavyks išvengti kontakto su kitais karantinuotaisiais.

Andriaus teigimu, šeima ėmė kelti klausimą, kaip čia pavyks karantinuotis, jei žmonėms tenka naudotis bendromis erdvėmis, tačiau rajono meras Sigutis Obelevičius esą nieko konkretaus nepažadėjo.

„Jis sakė, kad paieškos kaimo turizmo sodybų. O aš sakau, palaukite, kam jūs apsunkinate save ir visus kitus, jeigu jūs galite kaip karantino vietą įregistruoti mūsų namus (...) Niekas nieko nežino, niekas nieko nedaro – visi laukia raštų iš Vyriausybės. Ko bepaklausi, visi bėga kaip nuo raupsuotųjų“, – gūžčiojo pečiais pašnekovas.

Andriaus šeima gyvena ne daugiabutyje, o nuosavame name, jame yra pasirengusi karantinuotis, tačiau pagal A.Verygos tvarką to daryti negalima.

Pašnekovas svarstė, ar šeimos iš bendrabučio negalėtų išgelbėti vaikų teisių specialistai, nes jiems tikrai turėtų užkliūti, kokiomis sąlygomis laikomi vaikai.

Muilo nėra, tualetinio popieriaus neturime. Įsigyti neturime kaip. Mus čia užrakino ir išvažiavo.

Kaip 15min pasakojo Andriaus žmona Indrė, jei žmonės naudojasi bendromis erdvėmis, to izoliacija pavadinti negalima – tai kaip tik galėtų tik padėti plisti ligai.

„Maisto mums parūpino, neturėjome kaip sumokėti, padėjo su maistu, viskas tvarkoje“, – patikino ji.

Moteris tik pastebėjo, kad virtuvės bendrabutyje apskritai nėra, o esanti mikrobangų krosnelė ir elektrinė viryklė – neveikia.

Ją papiktino dar ir tai, kad buvo pasakyta, jog patalpos paruoštos gyvenimui, sutvarkytos, tačiau akį patraukė nešvarios grindys bei musėmis apibyrėjusi palangė.

„Patalynė padėta švari, bet grindys baisios, palangės nešvarios. Muilo nėra, tualetinio popieriaus neturime. Įsigyti neturime kaip. Mus čia užrakino ir išvažiavo“, – kalbėjo ji.

Juokelis apie ligą išmušė iš vėžių

Anot pašnekovės, vos atsikrausčius į bendrabutį nuotaiką galutinai „pribaigė“ nemalonus sutikto nepažįstamo vyriškio juokelis.

„Sutikau jį balkone, jis paklausė, ką čia veikiame. Sakau, nauji būsime, klausiu, ar jus taip pat karantinui uždarė? Jis man sako: aš realiai sergantis jau“, – pasakojo moteris.

Anot jos, toks „juokelis“ dar labiau išmušė iš vėžių.

„Aš puoliau į ašaras, kaip galima net pajuokauti taip?“ – stebėjosi pašnekovė.

Meras S.Obelevičius: esu tų žmonių pusėje

„Neturime penkių žvaigždučių viešbučio“, – išgirdęs 15min klausimą trečiadienį sakė Anykščių rajono meras S.Obelevičius.

Jis teigė esantis žmonių, kurie nenori gyventi bendrabutyje, pusėje. Meras sakė suprantantis, kad žmones, turinčius tuščią namą, būtų protinga leisti karantinuotis namuose.

„Laikyti tokiame, kaip jie sako, gete, iš tiesų yra šiek tiek nesąmonė“, – teigė jis.

Anot mero, ketvirtadienį rinksis ekstremalių situacijų komisija, ji spręs, ką daryti, ypač turint omenyje tai, kad A.Veryga žadėjo šeimoms padaryti išimtis.

„Bet mes ką – mes vykdytojai. Turime tiesiog vykdyti tai, kas yra parašyta“, – pabrėžė jis.

Pasak S.Obelevičiaus, kol kas bendrabutyje žmonių nedaug – apie 10, bet jie plūsta.

„Iš visur juos veža – Kauno, Vilniaus“, – kalbėjo meras.

S.Obelevičius teigė, kad tuo, jog išimtys kol kas šeimoms nedaromos, piktinasi ir kitų rajonų bei miestų merai. Jis vylėsi, kad išimtys bus padarytos ir jis galės žmones paleisti namo.

R.Šimašius šeimas išleido į namus, o A.Veryga tik ieškos sprendimų

Po trečiadienio naktį Vilniaus viešbučiuose, kuriuose buvo karantinuojami žmonės, kilusių neramumų sostinės meras Remigijus Šimašius trečiadienio rytą pareiškė šeimoms su vaikais leidžiantis karantinuotis namuose.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

A. Veryga trečiadienį pareiškė, kad tai su juo nebuvo derinta.

Sveikatos apsaugos ministras pareiškė, kad neatšauks sprendimo dėl visuotinio grįžtančių karantinavimo savivaldybių patalpose, bet žada ieškoti išimčių besilaukiančioms moterims ir šeimoms su mažais vaikais.

„Sprendimo atšaukti nesirengiame, bet ieškosime lankstumų ypatingoms grupėms, kurios patiria sunkumus ir galbūt savivaldybės galėtų užtikrinti kitas priemones“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė A. Veryga.

Komentarai: 43

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min