Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 12:32 , Atnaujinta: 2020 kovo 25d. 14:35

Karantinas Klaipėdoje: atvežus pirmuosius keleivius prireikė ir policijos, viešbučiai prašo apsaugos

Įsigaliojus privalomam karantinui Klaipėdoje trečiadienio rytą prisišvartavus DFDS Seaways keltui iš Švedijos pirmieji keleiviai išgabenti į viešbučius. Šįryt grįžusių keleivių negausu, vos kelios dešimtys, o karantinavimo uostamiestyje prireikė vos keliems. Vakare laukiama kelto iš Kylio. Juo neįskaitant vairuotojų turėtų parplaukti 127 keleiviai. Viešbučiuose karantinuoti ir į Palangos oro uostą parskridę klaipėdiečiai. Vienas svečias jau kėlė rūpesčių, prireikė policijos pagalbos. Viešbučiai prašo suteikti apsaugą, kad nebūtų suniokotas turtas.

Anot „DFDS Seaways“ atstovo Vaido Klumbio, trečiadienio rytą keltu parplaukė 38 keleiviai, iš jų penki pėstieji. Į šį skaičių neįtraukti vilkikų vairuotojai, nes jiems privalomas karantinavimas nėra numatytas. Sugrįžusių keleivių skaičius negausus, manoma, jog daugelis jau pasinaudojo galimybe sugrįžti šiuo jūrų transportu, be to, sumažintas gabenamų keleivių skaičius.

„Didžioji dalis grįžo jau į Lietuvą, matyt, kad kuo toliau, tuo mažiau jų turėtų būti. Be to, sumažintas vietų skaičius dėl saugumo sumetimų, distancija didesnė, mažesnė sankaupa vienoje vietoje. Keleiviai turi pirkti visą kajutę. Pavyzdžiui, jei keliaujame mes kaip du draugai, perkam visą kajutę, po gulimą vietą neparduodama. Jei vienas keliauji irgi perki visą kajutę. Gali pirkti ir sėdimą vietą, bet jų kiekis ribotas išlaikant distanciją“, – sakė V.Klumbys.

Trečiadienio rytą atplaukus keltui iš Švedijos į karantiną viešbutyje autobusu nuvežti septyni asmenys. Kiti policijos ekipažų buvo išlydėti į savivaldybes, kuriose gyvena ir bus karantinuoti ten.

Vakare laukiama kelto iš Kylio, kuriuo turėtų parplaukti 127 keleiviai. Visi keltų keleiviai pildo lapus, nurodydami svarbiausią informaciją.

Pasak V.Klumbio, duomenis pateikusiems keleiviams išsiunčiami elektroniniai laiškai, trumposios žinutės su informacija apie privalomąjį karantinavimą.

Skaičiuojama, jog iki balandžio 1 dienos „DFDS Seaways“ keltais turėtų parplaukti apie 1 000 keleivių. Juos pasirengę priimti keli Klaipėdos viešbučiai.

Viešbučiai prašo apsaugos

Tiesa, patirtis sostinėje, kuomet kilo kruvinas konfliktas, viešbučių atstovus privertė sunerimti, kaip bus užtikrintas saugumas. Baiminamasi, jog karantine esantys asmenys nuspręs rūkyti kambariuose, nebus išvengta konfliktų, kurių metu gali nukentėti ir turtas.

Klaipėdoje jau būta incidento, kuomet į viešbutį atvežtas asmuo atsisakė eiti į paskirtą kambarį. Prireikė pareigūnų pagalbos.

„Bandė sėdėti fojė, tik policijos pareigūnų geranoriško pokalbio pagalba pavyko įtikinti užimti kambarį, kuris priskirtas. Dėl to labai svarbus apsaugos klausimas“, – sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis. Jo manymu, daugiau laiko prabuvus viešbutyje gali pasitaikyti visokių incidentų. Deja, apsaugos kompanijos imtis tokio darbo neskuba.

Pasak mero, akivaizdu, jog siekiant saugumo teks kalbėti apie alternatyvius sprendimus ir pasitelkti kariuomenę, viešojo saugumą tarnybos pajėgas, nes vien policijos nepakaks. V.Grubliauskas pabrėžė, jog privačios saugos tarnybos į šią užduotį žiūri daugiau nei skeptiškai.

Viešbučiai prašo paskirti darbuotojams ir apsaugos priemonių. Anot G.Neniškio, visos jos teikiamos sveikatos įstaigoms.

Šiuo metu Klaipėdoje izoliuoti 72 žmonės. Jie apgyvendinti skirtingai – ir po vieną, ir po du ar tris.

„Sprendimas priimtas toks, kai kalba eina apie keltus – kiek žmonių kajutėje, tokį kambarį ir gauna. Yra noras turėti po kambarį, bet tokių galimybių neturime“, – sakė savivaldybės atstovas.

„Turime suprasti, kad šiandien sprendžiame ne poilsinės kelionės klausimus, o viruso suvaldymo, karantinavimo įgyvendinimo klausimus. Kalbėti apie visišką patogumą būtų sudėtinga“, – pridūrė meras.

Kol kas jaučiamas iššūkis suvaldant klaipėdiečių pargabenimo iš kitų miestų procesą. Ne visuomet aišku, kur ir kiek jų paimti reikia. Klaipėda parvežimo rūpesčiais dalijasi su kaimyninėmis savivaldybėmis – Palanga, Klaipėdos rajonu ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min