Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Profesinės sąjungos pasiekimas – trylikos tūkstančių litų kompensacija

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

„Pegaso“ knygyno konsultantė Ugnė pasinaudojo Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) pagalba ir išsikovojo pagal įstatymą jai priklausančią aštuonių mėnesių darbo užmokesčių dydžio kompensaciją, t.y. daugiau nei tryliką tūkstančių litų.

Konkurencijos tarybai priėmus nutarimą leisti UAB „Alma Littera“ įsigyti 100 proc. UAB „Baltų lankų“ knygynas akcijų, knygyno „Pegasas“ darbuotojams šių metų vasarą buvo pateikti sutikimo pereiti dirbti į Baltų lankų knygynus raštai. Perėjimas „Pegaso“ knygyno darbuotojams nebuvo naudingas dėl mažesnių Baltų lankų knygyne mokamų atlyginimų. Ugnė, remiama SAMPRO pirmininkės Irinos Judinos, nesutiko su UAB „Alma Littera“ siūlomomis sąlygomis pereiti dirbti į Baltų lankų knygyną ir išsikovojo pagal įstatymą jai priklausančią išeitinę kompensaciją.  „

Apgynusi savo teises mergina nepaliko buvusių kolegų likimo labui ir šių metų lapkričio 9 d. buvo įregistruota „Pegaso profesinė sąjunga“, kurios pirmininke tapo pati Ugnė.  „Kovoti už savo teises nereikia didelės drąsos. Niekas manim netikėjo, kad galima susitarti dėl palankių išėjimo sąlygų ne tik įmonei, bet ir darbuotojams. Aš buvau ne viena, man padėjo SAMPRO, todėl dabar noriu padėti ir kitiems“, – sako Ugnė. Šiuo metu „Pegaso profesinė sąjunga“ vienyja daugiau kaip dvidešimt darbuotojų iš Baltų lankų knygynų. Pirmininkė teigia, jog pradžia buvo sunki, tačiau džiaugiasi, jog darbuotojai buriasi ir stengiasi kovoti už geresnes darbo sąlygas kartu. „Turime dėl ko tartis su vadovais, nes šiuo metu jie bando įvesti ne visai palankią suminės darbo apskaitos sistemą, tačiau mes tikime, jog mums pavyks rasti abiems pusėms naudingą sprendimą“,– teigia „Pegaso profesinės sajungos“ pirmininkė.

SAPMRO pirmininkė Irina Judina džiaugiasi, jog Lietuvoje vis daugiau atsiranda tokių žmonių, kaip Ugnė. „Tikimės, kad įmonėje įkurta profsąjunga taps tikru partneriu darbo santykiuose su darbdaviu, nes kol kas daugumoje įmonių darbdavio sprendimai priimami vienašališkai, o darbuotojai verčiami sutikti su vykdomais pertvarkymais. Nežinodami savo teisių ir neturėdami atstovavimo, jie gali tik sutikti su naujomis sąlygomis, o nesutikus savo noru be jokių kompensacijų ieškotis „kur geriau“. Džiugu, jog Ugnės atveju mums pavyko susitarti su UAB „Alma Littera“ vadovybe, kurie pateisino savo, kaip socialiai atsakingos įmonės vardą“, – sako SAMPRO pirmininkė Irina.

SAMPRO yra didžiausių prekybos tinklų, taip pat kitų  prekybos ir paslaugų įmonių darbuotojus vienijanti profesinė sąjunga, įsteigta 2009 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min