Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 4d. 13:40

Parlamentarai abejoja ar kultūros įstaigų vadovų kadencijų ribojimas bus naudingas savivaldybėms

Arūnas Gelūnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arūnas Gelūnas

Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma įteisinti galimybes atleisti teatrų ar koncertinių įstaigų vadovus bei apriboti jų kadencijų skaičių, tačiau suabejojo ar pakeitimai „neįvarys mažų savivaldybių į kampą“.

„Šis įstatymas labai reikalingas, nes matėme, kas vyksta mūsų nacionalinėse-valstybinėse įstaigose ar savivaldybės įstaigose“, – Seimo posėdžio metu teigė Lietuvos valstiečių žaliųjų frakcijos Seime narys Robertas Šarknickas.

Po svarstymo priimtame Profesionaliojo scenos meno įstatyme siūloma nustatyti, kad nacionalinio, valstybinio ar savivaldybės teatro ar koncertinės įstaigos vadovas galėtų eiti šias pareigas ne daugiau kaip 2 kadencijas iš eilės. Šiuo metu darbuotojų kadencijų skaičius neribojamas.

Anot Kultūros komiteto nario konservatoriaus Vytauto Juozapaičio, nauji pakeitimai nereiškia, kad žmonės bus vejami iš darbo.

„Meno srities institucijos negali tapti privačių asmenų įkaitais. 10 metų vadovavimo įstaigai yra optimali riba, iki kurios galima įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus ir tuo pačiu duoti galimybę kitiems pasireikšti šioje srityje“, – sakė jis.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Ričardas Juška siūlė netaikyti kadencijų ribojimo savivaldybių teatro ar koncertinių įstaigų vadovams. Apie tai svarstė ir liberalas Arūnas Gelūnas.

„Aš nekvestionuoju šių įstatymo pataisų reikalingumo [...], bet ar šitomis pataisomis neįvarysime į kampą tų savivaldybių, kuriose sėkmingai veikia teatriukai, sėkmingai veikia kažkokios mažos koncertinės organizacijos. Bus labai sunku surasti pamainą“, – dėstė jis.

Už Profesionaliojo scenos meno įstatymo pataisas balsavo 70 Seimo narių, prieš – 3, susilaikė – 12.

Įstatymas taip pat numato įtvirtinti nepriekaištingos reputacijos kriterijus nacionalinio, valstybinio ar savivaldybės teatro ar koncertinės įstaigos vadovams bei pretenduojantiems šias pareigas eiti asmenims.

Svarstomomis pataisomis siūloma nustatyti, jog, paaiškėjus, kad nacionalinio, valstybinio ar savivaldybės teatro ar koncertinės įstaigos vadovas neatitinka nepriekaištingos reputacijos kriterijų, savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija priima sprendimą tokį vadovą atleisti iš pareigų ir nutraukia su juo sudarytą darbo sutartį.

Tam, kad pataisos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min