Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 23d. 17:25

Profsąjunga mokytojus streikuoti vilioja žadėdama sumokėti atlygį už nedirbtas dienas

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas (kairėje) žada mokytojams sumokėti už jų streiko dienas

Streikuojantys mokytojai gali tikėtis atlygio už nedirbtas dienas. Tokį pažadą pedagogams išdėstė streiką Lietuvos ugdymo įstaigose koordinuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas.

„Streiką organizuojančios profesinės sąjungos pirmininkas ponas A.Navickas, atvykęs į mūsų mokyklą, viešai visiems mokytojams pristatė „idėjas“, dėl ko reikia streikuoti, o pabaigoje pareiškė, kad už streiko dienas bus sumokėta“, – taip laiške 15min rašė vieno didmiesčio mokyklos mokytoja-metodininkė Gražina.

Ji teigė pritarianti pedagogams, kurie sako, jog valdžia su mokytojais „nesiskaito“, kad pedagogai negerbiami, kad reikia solidarizuotis, dėl to, kad jų nuomonė ignoruojama, – masiškai protestuoti.

Mokytojai „prarijo kabliuką“

„Tačiau visiškai nepritariu tam, kad streikuoti galima vien dėl to, kad už streiko dienas mums bus sumokėta. Taip, perskaitėte teisingai – už streiką mokytojams pažadėta sumokėti“, – dėstė Gražina.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mokytojų suvažiavimas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mokytojų suvažiavimas

„Ir tai bus padaryta arba Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) nurodymu, susitariant dėl streiko nutraukimo sąlygų, arba pono A.Navicko profesinės sąjungos lėšomis“, – pridūrė ji.

Mokytoja rašė labiausiai apgailestaujanti dėl to, kad dalis jos kolegų „prarijo“ A.Navicko pamėtėtą „kabliuką“.

„Iki tol net garsiai bijoję ištarti žodį „profesinė sąjunga“, apie 10 kolegų per kelias minutes apsisprendė mokykloje įsteigti dar vieną profesinės sąjungos – LŠDPS – organizaciją ir skelbti streiką“, – dėstė Gražina.

Jos įsitikinimu, toks elgesys – apgailėtinas ir žemas, taip esą diskredituojama streiko idėja.

„Tikrai niekad nebūčiau pagalvojusi, kad galiu taip rašyti: taip ir norisi, kad ŠMM nenusileistų klausimu dėl apmokėjimo už streiko dienas, nes tada ponas A.Navickas turės išpildyti nors vieną iš daugybės savo išdalintų pažadų“, – savo laišką užbaigė mokytoja.

Kad streiko dienos, pavyzdžiui, didžiausioje Lietuvos mokykloje Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje, bus apmokamos LŠDPS lėšomis, 15min nurodė ir Vilniaus miesto savivaldybė.

A.Navickas: visada kompensuojame prarastą algą

A.Navickas 15min neneigė, kad streikuojantiems pedagogams atlygis pažadėtas.

„Mes visada kompensuojame. Ir tie mokytojai, kurie dalyvavo streikuose – galite paklausti, ir 2012, ir 2016 metais – visada kompensuojame mokytojams prarastą darbo užmokestį“, – dėstė jis.

2016 metais dvi savaites streikavusiems pedagogams atlyginimas buvo išmokėtas Vyriausybės sprendimu, tuomet rašė laikraštis „Sekundė“. Mokytojai turėjo už streiko dienas turėjo atidirbti.

A.Navickas, atsakydamas į klausimus, taip pat paminėjo Darbo kodeksą. Jame rašoma, kad derantis dėl streiko užbaigimo gali būti susitarta, kad streikuojantiesiems bus išmokėtas visas darbo užmokestis arba jo dalis.

„Ir anksčiau buvo streikų, kada po streiko susitariama, ir ministerija sumoka mokytojams. Aišku, sumoka pačios mokyklos“, – sakė profsąjungos vadovas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Švietimo ir mokslo ministrės susitikimas su švietimo profsąjungų atstovais
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Švietimo ir mokslo ministrės susitikimas su švietimo profsąjungų atstovais

Pagal Darbo kodeksą, streike dalyvaujantiems darbuotojams darbo užmokestis nemokamas.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ketvirtadienį žadėjo, kad Lietuvos švietimo profsąjungas pasieks planas, pagal kurį numatoma tobulinti etatinio apmokėjimo sistemą.

A.Navickas tikino kol kas jo nesulaukęs.

Streikai tęsiasi

Penktadienį, ŠMM duomenimis, streikas vyksta 74-iose mokyklose, 11-oje jų streikuoja pavieniai pedagogai.

ŠMM ir švietimo profsąjungų atstovai trečiadienį sutarė keisti etatinio mokytojų apmokėjimo modelio tvarką. Kaip – galite susipažinti čia.

Streiką organizuojančios profsąjungos pirmininkas A.Navickas anksčiau teigė, kad į sąrašą įtraukti tik patogūs siūlymai.

„Mes siūlymus išsakėme, bet matome, kad jie į protokolą net neįtraukti [...]. Protokolo irgi dar nematėme, nors ministrė teigė, kad susitarė“, – mokytojų suvažiavimo metu sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min