Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Profsąjungos piketuose reikalauja didinti minimalią algą

Piketo prie ministerijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Piketo prie ministerijos akimirka
Šaltinis: BNS
0
A A

Profsąjungos antradienį surengė piketus prie kelių ministerijų, reikalaudamos didinti minimalią mėnesinę algą (MMA).

Piketus nuspręsta surengti prie Liberalų sąjūdžio atstovų vadovaujamų ministerijų, nes, pasak profsąjungų, ši partija priešinasi MMA kėlimui.

Po kelis žmones su plakatais, skelbiančiais „Kiekvienam liberalui po MMA“, „Reikalaujame atlyginimo, o ne pašalpos“, „MMA ne mažiau nei 1000 litų“ vidurdienį būriavosi prie Susisiekimo, Teisingumo, Švietimo ir mokslo ministerijų. Piketas taip pat surengtas prie Finansų ministerijos, kurios liberalai nekontroliuoja.

Pasak piketuotojų, nekeliant MMA, būtų paliekamos sąlygos mokėti algas „vokeliuose“.

„Profesinių sąjungų nuomone, tai, kad nedidinamas minimalus mėnesinis atlygis, tai leidžia šešėliniam verslui toliau bujoti, nes niekas iš darbdavių stengiasi nebemokėti minimalaus atlyginimo. Aišku, rajonuose yra, bet tai dažniausiai leidžia darbdaviams vis dėlto naudotis „vokeliais“ arba kitomis mokėjimo formomis, kurios neįtvirtintos Lietuvos įstatymuose“, – BNS sakė Paslaugų sferos darbuotojų profsąjungos pirmininkas Aleksandras Posochovas.

Pasak jo, profsąjungos reikalauja nuo liepos 1-osios didinti MMA iki 900 litų, o nuo sausio – iki 1000 litų. Su tuo esą sutarta su pramonininkais, tačiau nesulaukiama atsakymo iš Vyriausybės. Antradienį rengiamas neeilinis Trišalės tarybos posėdis, kurio metu Vyriausybės atstovai turėtų pateikti galutinį sprendimą dėl MMA didinimo.

„Trišalėje taryboje Pramoninkų konfederacija ir profsąjungų atstovybė susitarė praktiškai dėl šito didinimo, Vyriausybė neduoda atsakymo šiuo klausimu, nors mes labai griežtai pasisakome, tuo labiau kad ir premjeras yra išsireiškęs, kad vis dėlto mes iš krizės jau brendame, na, o kad padidintume vartojimą, pirmiausia reikia kelti MMA, kad žmonės galėtų pirkti“, – teigė A.Posochovas.

Tuo metu su piketuotojais prie savo vadovaujamos Teisingumo ministerijos durų susidūręs liberalų ministras Remigijus Šimašius žurnalistams sakė, kad minimalios algos didinimas būtų žalingas smulkiajam verslui. Pasak jo, šalies gyventojų gerovę reikėtų kelti kitais būdais, o ne didinant MMA.

„Mes esame už tai, kad visi žmonės uždirbtų daugiau – ir tie, kurie gauna minimalią algą, ir tie, kurie gauna šiek tiek didesnę nei minimalią algą. Bet vis dėlto tai neturėtų būti sužlugdytų verslų sąskaita, didesnės bedarbystės sąskaita, todėl iš tiesų reikia siekti, kad atlyginimai realiai kiltų, o ne bandyti juos direktyviai kelti ir tada nusivilti, kai niekas nepavyks“, – teigė ministras.

„Jei mes tik direktyviai Vyriausybės nutarimu padidinsime minimalią algą, tai po to žmonės nesukurs didesnės pridėtinės vertės, neatsiras daugiau gėrybių, ir kyla grėsmė darbo vietoms. Tuo rizikuoti šiandien būtų pernelyg drąsu“, – pridūrė R.Šimašius.

Pasak jo, kovoti su atlyginimais „vokeliuose“ taip pat reikia kitomis priemonėmis, o ne keliant MMA.

„Smulkus verslas labai tiesiogiai prieštarauja MMA didinimui, stambesni verslininkai sako, kad reikėtų kelti MMA. Bet aš manau, kad pagrindinis argumentas, dėl ko stambesnieji verslininkai pasisako už MMA kėlimą, tai yra, kad, jų manymu, daugelis gaunančių minimalią algą likusią dalį atlyginimo gauna vokeliuose. Mano supratimu, vokelius išgyvendinti yra visiškai kitos priemonės ir tikrai nereikia imtis tokių priemonių, kurios pakenktų ir smulkiam verslui“, – kalbėjo ministras.

Antradienį Seimui taip pat bus pateikti rezoliucijos ir Seimo nutarimo projektai dėl MMA, kuri dabar siekia 800 litų, didinimo.

Krikščionių frakcijos atstovas Gediminas Žiemelis siūlo priimti Seimo rezoliuciją, raginančią Vyriausybę nuo šių metų liepos padidinti MMA iki 900 litų, o nuo 2012 metų – iki 1 tūkst. litų.

Konservatorių frakcijos narys Gintaras Songaila tuo metu parengė Seimo nutarimo projektą, pagal kurį siūloma MMA padidinti ne mažiau kaip 200 litų ir ne vėliau kaip nuo liepos 1-osios.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min