Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 21d. 14:28

Profsąjungos prašo neskurdinti valstybės (atnaujinta 16.10, nuotraukos)

Profsąjungų mitingas prie Vyriausybės
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Profsąjungų mitingas prie Vyriausybės

Trečiadienio popietę prie Vyriausybės susirinko per porą šimtų profsąjungiečių dar kartą reikalaudami nežlugdyti Lietuvos kultūros, švietimo ir medicinos.

Nors buvo planuota, kad susirinks apie pusė tūkstančio žmonių, jų per tris šimtus. Tačiau vienas mitingo organizatorių, Lietuvos švietimo darbuotojų sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas žiniasklaidai teigė, kad esmė – ne žmonių kiekyje. Esą čia atvyko kitų miestų ar rajonų gyventojai, kurie čia išgirstas idėjas skleis savo gyvenamosiose vietose.

Skirtingi reikalavimai

Iš viso susirinko aštuonios profesinės sąjungos, atstovaujančios kultūros, švietimo darbuotojus bei medikus. Visos profsąjungos atėjo su savo reikalavimais: medikai piktinosi sprendimu visiems  suvienodinti darbo bei atostogų laiką, pedagogų bei bibliotekininkų atstovai piktinosi mažinamais atlyginimais.

Prie piketuojančių prisijungė ir pareigūnų profesinių sąjungų atstovai – jie taip pat nepatenkinti atlyginimų mažinimu.

„Šį kartą mes atėjome ne tik su reikalavimais, bet ir su konkrečiais pasiūlymais“, – kalbėjo A.Bružas. Anot jo, valdantieji galėtų papildomai apmokestinti viršpelnį – taip biudžetas būtų papildytas 2 mlrd.Lt, įvesti turto mokestį – tai atneštų 1,5 mlrd.Lt pajamų, dar 2,5 mlrd.Lt esą būtų galima sutaupyti pertvarkius viešųjų pirkimų sistemą.

Reikalauja keisti Vyriausybę

Mitinge pasirodęs Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis profesinių sąjungų pirmininkus pakvietė susitikti su premjeru Andriumi Kubilium ir aptarti susidariusias problemas. „Keista – mus prisimena tik piketų metu, o tarp jų su mumis niekas nesikalba",– į kvietimą sureagavo piketą vedęs A.Bružas.

Piketuotojai skanduodami ragino premjerą patį išeiti laukan ir susitikti su profsąjungų atstovais. Tačiau buvo nuspręsta, kad su Vyriausybės vadovu eis susitikti keli atstovai.

Jiems išėjus tęsėsi ugningos kalbos, kuriomis Vyriausybė buvo raginama atsimerkti, nepataikauti oligarchams, rūpinti savo rinkėjais. Mitinguotojai garsiais plojimais pasitiko siūlymą kitą kartą piketuoti prie prezidentūros ir reikalauti, kad Dalia Grybauskaitė paleistų Seimą ir Vyriausybę bei paskelbtų priešlaikinius rinkimus.

Kubilius: triukšmauja tie, kuriems darėm nuolaidas

 Po susitikimo su profesinėmis sąjungomis premjeras žiniasklaidai teigė, kad pedagogams, kultūros darbuotojams ir vidaus reikalų sistemos darbuotojams atlyginimai buvo kerpami mažiausiai. „ Išskirdami tas grupes tikėjomės, kad tai bus įvertinta kaip mūsų aiškus prioritetas ir kad kaip tik profsąjungos, kurios atstovauja tuos sluoksnius bus ypatingai suinteresuotos tuo, kad visuomenėje būtų daugiau rimties", – kalbėjo premjeras. Tačiau, anot jo, būtent šios profesinės sąjungos ir kelia daugiausiai sumaišties.

A.Kubilius teigė supratęs, kad šių profsąjungų netenkina jų atstovavimas derybose dėl Nacionalinio susitarimo.

„Profsąjungos sėdėti visoms kartu prie vieno stalo yra sudėtinga. Mes ieškosime susitarimo, mes esam tam pasišventę. Duris visada atviros", – tikino A.Kubilius.

Tačiau profesinių sąjungų atstovų šie žodžiai neįtikino – A.Bružas tikino, kad derybos vyksta tik su tomis trimis profsąjungomis, kurios gauna finansavimą iš biudžeto ir negina dirbančiųjų interesų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

02:21
00:21
01:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min