Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Profsąjungos prie Vyriausybės reikalavo didinti minimalią algą

Vilniuje – protestai prieš Vyriausybės taupymo priemones
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniuje – protestai prieš Vyriausybės taupymo priemones.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio rytą profesinės sąjungos susirinko į protesto akciją prie Vyriausybės. Pagrindinis jų reikalavimas: kuo skubiau didinti minimalų mėnesio atlyginimą (MMA) bent iki 1000 litų ir ateityje sieti jį su skurdo riba.

Leidimas protestuoti penktadienį V.Kudirkos aikštėje išduotas 300 žmonių, tačiau susirinko ne daugiau kaip šimtas protestuotojų.

Pasak Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko pavaduotojo Algirdo Kvedaravičiaus, aktyvesniam žmonių dalyvavimui sutrukdė Vilniaus savivaldybės pavėluotas pranešimas keisti protesto akcijos laiką.

„Mes norėjome protestuoti nuo 12 val., o mums leidimą davė tik nuo 10 val. ir tik pusvalandžiui“, – aiškino A.Kvedaravičius.

Tačiau susirinkusieji sako, kad geriau net ir smulkūs protestai nei tylus susitaikymas su situacija.

„Reikia eiti ir sakyti, kas skauda. Gal tau šiandien ir neskauda, bet rytoj skaudės, kai matai, kad jaunimas išvažiuoja, emigracija didžiulė, matai, kad Vyriausybė jokių konkrečių siūlymų neteikia, darbo vietų nekuria, neinvestuoja į šalies ateitį, tai reikia eiti ir sakyti. Gal kada nors išgirs“, – aiškino savo sprendimą protestuoti vilnietė Regina.

Pasak jos, šiandienis protestas mažesnis dėl suklaidinimo pasikeitus protesto laikui, tačiau prasidėjus šildymo sezonui, pasak moters, protestai taps gausesni ir radikalesni.

„Prasidės šildymo sezonas, atsiras dar ne tiek įpykusių ir kitaip besielgiančių žmonių, gal ir agresyviau. Manau, graikų pavyzdys rodo, gal jie kovingesni, bet ir lietuviams reikia elgtis agresyviau, jei į tylų protestą, tylų prašymą niekas neatsiliepia“, – dėstė vilnietė.

Į protestą atvykęs 37 metų kaišiadorietis Edvinas sako, kad MMA turėtų būti keliama bent iki 1000 litų. Pasak jo, darbdaviai, kurie sau randa lėšų išsimokėti 5000 litų ir didesnius atlyginimus, nenuskurstų bent po du šimtus litų pridėję ir darbuotojams.

„Dabar dirbdamas net negali pasiekti skurdo ribos, tai kaip pragyventi? Tada žmonės eina vogti arba užsiima kontrabanda. Už 800 litų neįmanoma pragyventi“, – sakė jis.
 

Lietuviams reikia elgtis agresyviau, jei į tylų protestą, tylų prašymą niekas neatsiliepia

Vidutinę algą gaunanti Rosita Martišienė teigia, kad ir iš tokios algos išgyventi jaunam žmogui sunku.

„Man ir su vidutiniu atlyginimu sunku yra pragyventi, kadangi, kaip dauguma jaunimo, esame paėmę paskolą, kad turėtume kur gyventi. Atiduodame paskolas ir maisto nebelieka už ką pirkti. Tokių minčių kirba galvoje išvažiuoti, bet dar laikomės už paskutinio siūlo, kad gal pavyks išgyventi“, – pasakojo jauna moteris.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija tikina, kad ši protesto akcija tik įspėjamoji. „Lapkričio pabaigoje Lietuvoje gali įvykti graikiškas variantas. Visuomenė turi suprasti, kad šitaip iš jos tyčiotis negalima“, – ketvirtadienį sakė jos pirmininko pavaduotojas Algirdas Kvedaravičius.

Šią savaitę profesinės sąjungos Vyriausybei pateikė siūlymą MMA nuo sausio didinti iki 900 litų, nuo liepos – iki 1000 litų ir sieti jį su skurdo riba. Profsąjungiečius labiausiai piktina, kad šiuo metu į rankas gaunantys 670 litų darbuotojai gyvena žemiau skurdo ribos, kuri siekia 710 litų.

Savo ruožtu Vyriausybė sutinka MMA didinti iki 850 litų nuo kitų metų liepos. Šiuo metu MMA yra 800 litų prieš mokesčius.

Penktadienį protestui profesinės sąjungos pasirinko, nes šiandien minima Tarptautinė oraus darbo diena.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min