Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 18d. 09:54

Prognozė: emigracijos srautai iš Lietuvos ir toliau nemažės

Emigracija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Emigracija

Atliktas Lietuvos gyventojų ir visuomenės nuomonės tyrimas rodo, kad per artimiausius dvylika mėnesių emigruoti planuoja 33 proc. apklausoje dalyvavusių prosumerių ir 14 proc. visų 15–74 m. Lietuvos gyventojų.

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. iš Lietuvos emigravo 83,2 tūkst. šalies gyventojų, tai 61,2 tūkst. daugiau negu 2009 m. Vidutiniškai per metus 1000 gyventojų teko 25,3 emigranto (2009 m. – tik 6,6). Preliminariais duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius iš Lietuvos išvyko apie 40 tūkst. žmonių.

Prosumerių apklausa kelia abejonių, ar emigracijos srautai iš Lietuvos turi perspektyvų sumažėti. Mat ankstesni tyrimai jau patvirtino, kad Lietuvoje, kaip ir kitose analogiškus tyrimus atliekančiose šalyse, prosumerių (t.y. profesionalūs vartotojai, netiesiogiai numatantys bendrąsias vartotojų įpročių tendencijas per artimiausius 6–18 mėnesių) prognozės pasitvirtina.

Tyrimo duomenimis, pagrindinė galimos emigracijos iš Lietuvos priežastis – mažas darbo užmokestis, iš kurio, respondentų teigimu, jie negali pragyventi. Šią priežastį įvardijo ir gyventojai, ir prosumeriai. Darbo neturėjimas ir negalėjimas jo rasti, darbo netekimas, uždarbio sumažėjimas – tai irgi gali priversti kelti sparnus iš Lietuvos. 1 proc. apklausoje dalyvavusių gyventojų ir 6 proc. prosumerių planuoja išvykti iš Lietuvos mokytis.

Palikti Lietuvą labiau planuoja jauni žmonės (15–24 metų amžiaus), viengungiai – šios tendencijos bendros ir gyventojams, ir prosumeriams.

Prosumerių grupė Lietuvoje pirmą kartą buvo identifikuota praėjusių metų rudenį, kuomet rinkos tyrimų agentūra RAIT iš Lietuvos interneto vartotojų išskyrė prosumerių grupę. Paaiškėjo, kad Lietuvoje prosumeriai sudaro apie 8 proc. interneto vartotojų (bendroje Lietuvos populiacijoje jų mažiau). Pasaulyje prosumeriai sudaro apie 15–25 proc.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min