2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2009 12 29

Projektas „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ buvo labai sėkmingas, bet jam trūko lėšų, teigia G.Babravičius

Projektas „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) buvo labai sėkmingas, nors jam ir trūko lėšų, antradienį pareiškė sostinės vicemeras ir viešosios įstaigos VEKS valdybos pirmininkas Gintautas Babravičius.
Gintautas Babravičius
Gintautas Babravičius. / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

„Kaip miestietis labai didžiuojuosi, kad gavome šitą prizą, labai didžiuojuosi, kad buvo gera programa. Kaip VEKS valdybos pirmininkas turiu pasakyti, kad nuo šių metų vasario vidurio jaučiausi kaip pilotas, kuriam patikėta valdyti lėktuvą su dviem degančiais varikliais“, – spaudos konferencijoje sakė G.Babravičius.

Pasak G.Babravičiaus, projektui trūko lėšų, todėl reikėjo mažinti programą.

Paklaustas, ką jis mano apie kultūros ministro Remigijaus Vilkaičio išsakytą poziciją, kad projektas baigsis tuomet, kai bus atsakingų institucijų įvertinti visi dokumentai, G.Babravičius teigė esą tai yra kultūros ministro nuomonė.Ponas Vilkaitis turi savo nuomonę, o tauta nuomonę turi apie poną Vilkaitį, – sakė vicemeras Gintautas Babravičius.

„Ponas Vilkaitis turi savo nuomonę, o tauta nuomonę turi apie poną Vilkaitį“, – sakė vicemeras.

Praėjusią savaitę ministras tvirtino turįs daug priekaištų programos vadybos daliai.

„Šitas projektas – VEKS – baigsis tada, kai bus pateiktos visos ataskaitos, kai (jas – BNS) įvertins Valstybės kontrolė, Seimo Audito komitetas. Tada iš tiesų baigsis šita programa. Pabaigą aš matau kitų metų viduryje, nes iš praktikos galiu pasakyti, kad tai yra silpnoji šios programos dalis: būtent atsiskaitymai, planavimas, programavimas, projektų korekcijos, keitimai, atlikėjų kaita ir taip toliau“, – interviu BNS yra sakęs R.Vilkaitis.

Vasario pabaigoje pradėjęs VEKS vadovauti Rolandas Kvietkauskas teigė, kad probleminiai projekto aspektai buvo trumpesnė programa ir bėdos su skrydžiais.

„Metų pradžia buvo labai skausminga. Diskusijos turėjo skaudžių pasekmių, bet galiu pasakyti, kad užsienio žiniasklaidos atstovai daugiau domėjosi, ar jūs išgyvenate. Kai pradėjome vykdyti programą, po to klausimu tapo, kaip šią programą sekasi vykdyti ekonominės krizės metu“, – teigė R.Kvietkauskas.

Pasak R.Kvietkausko, per metus iš viso įvyko apie 1500 renginių, kuriuos aplankė apie pusantro milijono žmonių. Įgyvendinimui 2009-aisiais buvo skirta 34 mln. litų. Lėšas skyrė skyrė Kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė ir Europos Komisija.

Tuo metu premjeras Andrius Kubilius antradienį sakė negalįs teigti, kad kultūros sostinės programa būtų „pačios aukščiausios kokybės“, ir tikino, kad jo vadovaujamai Vyriausybei ir Kultūros ministerijai dėl prasto pasirengimo teko „stačia galva įkristi į interesų, emocijų, neskaidrumų liūną“.

„Negaliu pasakyti, kad mums pavyko pasiekti, kad visa programa būtų pačios aukščiausios kokybės ir būtų sulaukusi absoliučiai pozityvaus vertinimo Lietuvos visuomenėje“, – Lietuvos radijui sakė ministras pirmininkas.

„Aš negaliu pasakyti, kad mes paveldėjome labai gerą pasirengimą kultūros sostinės renginiams. Buvo skirta tais gerovės metais gana daug lėšų ir buvo sukurta gana daug netvarkos tų lėšų panaudojime. Tuo tarpu atėjus sunkmečiui mes, be abejo, tų lėšų kiekį turėjome mažinti ir naujai Vyriausybei, naujai Kultūros ministerijos vadovybei teko stačia galva įkristi į interesų, emocijų, neskaidrumų liūną, ir labai greitai ieškoti tinkamų sprendimų“, – sakė A.Kubilius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min