Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 27, 15:16

Prokuratūra įpareigojo Aplinkos ministeriją pakeisti dalį želdynų reguliavimo

Generalinė prokuratūra antradienį įpareigojo Aplinkos ministeriją spręsti dėl priemonių, kuriomis būtų pašalinti viešųjų želdynų plotų normų pažeidimai.
Esami želdiniai
Esami želdiniai / Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

„Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, savo iniciatyva pradėjęs tyrimą, konstatavo, jog tyrimo metu nustatytos aplinkybės kelia pagrįstas abejones dėl Aplinkos apsaugos ministro gegužės 27 dienos įsakymu patvirtinto viešųjų atskirųjų želdynų plotų normų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarkos aprašo dalies nuostatų teisėtumo ir pagrįstumo“, – nurodoma prokuratūros pranešime.

Šiuo sprendimu Aplinkos ministerija yra įpareigota per 20 darbo dienų informuoti prokurorus apie priimtą sprendimą ir pateikti informaciją apie jo vykdymo rezultatus.

Prokuratūros tyrimas buvo pradėtas rugpjūtį, viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie pakeistą želdynų apskaičiavimo tvarką.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) yra nurodžiusi, jog pakeitimas leistų sumažinti želdynų plotus, o tai būtų naudinga tik siauroms interesų grupėms.

STT nuomone, reglamentavime gali būti korupcinių rizikų, be to, abejojama, ar užtikrinami visuomenės interesai apželdinant miestų, miestelių ir kurortų teritorijas.

Ministras Simonas Gentvilas yra teigęs, jog želdynų plotai nemažės, o nauja tvarka želdynų tankio skaičiavimas pakeičiamas iš miesto lygmens į kvartalų ir dėl to visuomenės gyvenimo kokybė nenukentės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min