Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 11d. 10:58

Prokuratūra prašo panaikinti „MG Baltic“ korupcijos byloje teisiamo V.Gapšio neliečiamybę

Vytautas Gapšys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vytautas Gapšys

Penktadienį Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, prašydamas sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Vytautą Gapšį, Darbo partijos kandidatą į Seimo narius spalio 11 d. vyksiančiuose rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro rašte nurodoma, kad Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla dėl sunkių korupcinių nusikaltimų, kurioje Vytautas Gapšys yra vienas iš kaltinamųjų.

V.Gapšys teisiamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 3 d. bei 226 str. 4 d. dėl itin kvalifikuoto kyšininkavimo bei itin kvalifikuotos prekybos poveikiu.

Seimo rinkimų įstatymas numato, kad, Vyriausiajai rinkimų komisijai paskelbus kandidatus ir kandidatų sąrašus, iki pirmojo naujai išrinkto Seimo posėdžio kandidatas į Seimo narius be Vyriausiosios rinkimų komisijos sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip varžoma jo laisvė.

Kandidatų į 2020 - 2024 m. kadencijos Seimo narius sąrašą Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė šiandien, nuo šios dienos Vytautas Gapšys įgyja teisinę neliečiamybę.

Pagal Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas baudžiamasis procesas teisme nėra galimas, jeigu nėra kompetentingos institucijos leidimo patraukti asmenį baudžiamojon atsakomybėn.

Dėl to, neišsprendus klausimo dėl kaltinamojo kandidato į Seimo narius V.Gapšio teisinės neliečiamybės panaikinimo, baudžiamojo byloje artimiausiu metu – rugsėjo ir spalio mėnesiais numatyti teismo posėdžiai negalėtų vykti.

Vilniaus apygardos teismas rugsėjo 4 d. priėmė protokolinę nutartį, kuria valstybinį kaltinimą palaikančiam prokurorui pavedė kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją, kad ši priimtų sprendimą dėl kaltinamojo Vytauto Gapšio, kuris yra kandidatu į 2020 - 2024 m. kadencijos Lietuvos Respublikos Seimo narius, patraukimo baudžiamojo atsakomybėn, jo suėmimo ir kitokio jo laisvės suvaržymo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min