Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 29d. 12:37

Prokuratūra teismui perduoda Skiko baudžiamąją bylą

Artūras Skikas teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Artūras Skikas teisme

Penktadienį Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Barkauskas kreipiasi į Vilniaus miesto 3-iąjį apylinkės teismą, prašydamas sveikatos apsaugos viceministro Artūro Skiko baudžiamąją bylą nagrinėti skubos tvarka, teigiama prokuratūros pranešime.

 

A.Skikas kaltinamas tuo, kad iš viešosios įstaigos Nacionalinio kraujo centro direktoriaus tiesiogiai reikalavo ir provokavo duoti nuo 20 iki 30 tūkst. litų kyšį. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad sausio 21 d. A.Skikas tiesiogiai priėmė sutartą pinigų sumą.

Imituodamas nusikalstamus veiksmus ir vykdydamas viceministro duotą nurodymą, Nacionalinio kraujo centro direktorius taip ir padarė. Kyšio reikalauta už tai, kad viceministras neinicijavo, jog Nacionalinio kraujo centro direktoriui būtų skirta drausminė nuobauda, kaip to reikalavo Valstybės kontrolė.

Kyšis taip pat turėjo būti garantas, kad direktorius būtų užtariamas prieš Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybę ir kad jis galėtų toliau netrukdomai vadovauti viešajai įstaigai.

Ikiteisminį tyrimą sėkmingai atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai. Įstatymas valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui, kuris savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmė, pažadėjo ar susitarė priimti kyšį, reikalavo ar provokavo jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, numato teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min