TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuratūra tirs, ar iš tiesų kai kurie lenkai rezga planus užgrobti dalį Lietuvos

Gedimino pilis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gedimino pilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pranešama, jog pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Seimo nario Gintaro Songailos prašymą dėl pasikėsinimo į mūsų šalies vientisumą.

„Šiandien, 2011 m. kovo 15 d., gavau pranešimą Nr.17.2.-5028 iš Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros dėl mano, LR Seimo nario Gintaro Songailos 2011 m. vasario 3 d. kreipimosi į Generalinį prokurorą Darių Valį dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo pagal Lietuvos Respublikos BK 121 ir 122 straipsnius“, – teigia parlamentaras antradienį Seimo ryšių su visuomene skyriaus atstovų išplatintame pranešime.

Į Lietuvos Generalinę prokuratūrą politikas kreipėsi susipažinęs su vaizdo klipų produkcija, kuri yra prieinama ir platinama per buvusio Lenkijos Respublikos „Kresų instituto“ („Instytut Kresowy“, o dabar – „Instytut Kresow Rzeczypospolitej“) tebeveikiančią interneto svetainę kresowy.pl.

Teigiama, jog šioje interneto svetainėje talpinamoje vaizdo medžiagoje didelė dalis klipų yra akivaizdžiai šovinistinio, agresyvaus revanšistinio ir net ekspansionistinio pobūdžio.

„Daugelio videoklipų turinys siejasi su teritorinėmis pretenzijomis į vadinamuosius prieškarinės Lenkijos Respublikos rytinius pakraščius („rytinių kresų“, „wschodnych kresow“ teritorijas) bei su „didžiosios Lenkijos“, kuri vėl esą užims šias ir net dar platesnes rytų Europos teritorijas, vizijomis. Vienuose videoklipuose šis Lenkijos Respublikos teritorijos išplėtimas siejamas su Europos Sąjungos žlugimu arba išstojimui iš jos, kituose – su krize Baltarusijoje ir Ukrainoje, trečiuose – net su nauju pasauliniu karu. Vienuose klipuose yra vaizduojamas artimiausiu metu esą įvyksiantis Lvovo, Gardino ir Vilniaus užėmimas, o kituose – prie šiandieninės Lenkijos Respublikos teritorijos „prijungiamos“ visos trys Baltijos šalys, visa Gudija ir Ukraina bei kai kurios vidurio Europos teritorijos.Anot G.Songailos, videoklipų autoriai išreiškia kėsinimąsi ne tik į Lietuvos, bet ir į kitų šalių – Gudijos, Ukrainos, Čekijos ir Slovakijos, Rusijos ir Vokietijos teritorijas.

Videoklipų autoriai išreiškia kėsinimąsi ne tik į Lietuvos Respublikos, bet ir į kitų šalių – Gudijos, Ukrainos, Čekijos ir Slovakijos, o kai kuriais atvejais ir į Rusijos ir Vokietijos teritorijas. Kai kuriuose klipuose galimai yra ir tautinį orumą įžeidžiančio, ir tautinę neapykantą kurstančio turinio. Neramina ir tas faktas, kad kai kuriuose videoklipuose „kresų susigrąžinimui“ siūloma panaudoti kaimyninių šalių piliečius, kuriems išdalinta „lenko korta“, – įsitikinęs Seimo narys G.Songaila.

Generalinė prokuratūra parlamentarui pranešė, kad „išnagrinėjus Jūsų 2011-02-03 pareiškimą generaliniam prokurorui dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo pagal Lietuvos Respublikos BK 121, 122 str. ir kitus BK straipsnius dėl internete patalpintos vaizdo medžiagos, kurios turinyje yra įžvelgtini kėsinimosi smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą nusikalstamos veiklos ir kitų nusikalstamų veikų požymiai, 2011-03-10 Generalinėje prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas Nr. 01-2-00018-11 pagal Lietuvos Respublikos BK 122 str.“

Šio ikiteisminio tyrimo atlikimo organizavimas pavestas Vilniaus apygardos vyriausiajam prokurorui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min