TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuratūros vadovų rotacija užtikrins efektyvesnį prokurorų darbą

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui kartu su Generaline prokuratūra parengtas Prokuratūros įstatymo pataisas, kuriomis apibrėžiamos ir apribojamos visų vadovaujančių prokurorų kadencijos ir įvedama jų rotacija, taip pat keičiama prokurorų atrankos, karjeros bei tarnybos ir atsakomybės vertinimo tvarka.

„Neribotas kadencijų skaičius leido kai kuriems prokuratūros vadovams postuose užsibūti dešimtmečius. Jie nesuinteresuoti dirbti efektyviau, yra suaugę pažintimis ir stabdo permainas visoje prokuratūros sistemoje", – teigia Prezidentė.

Pataisomis siūloma visiems vadovaujančias pareigas užimantiems prokurorams nustatyti penkerių metų tarnybos laikotarpį ir uždrausti tas pačias pareigas eiti daugiau nei dešimt metų iš eilės.

Atrankas į visas be išimties vadovaujamas pareigas prokuratūroje siūloma vykdyti viešo konkurso tvarka ir sudaryti galimybes juose dalyvauti ne tik prokurorams, bet ir kitiems įstatymo reikalavimus atitinkantiems pretendentams, pvz., teisėjams ir mokslininkams.

Prezidentės teigimu, tik iš prokurorų sudarytos prokurorų atestacijos ir etikos komisijos neužtikrina skaidrių atrankų ir objektyvaus prokurorų nusižengimų tyrimo, todėl pataisomis siūloma į prokurorų atrankos, atestacijos bei etikos komisijas įtraukti ir visuomenės atstovus.

Visus prokurorų nusižengimus siūloma pavesti tirti ir įvertinti Prokurorų etikos komisijai, kurioje dalyvaus ir visuomenės atstovai. Taip pat siūloma sudaryti galimybę į etikos komisiją kreiptis ne tik prokuratūros vadovams, bet ir proceso dalyviams, kitiems nukentėjusiems ar apie pažeidimus žinantiems žmonėms. Prokurorams, kurių nusižengimai kartojasi, arba kilus abejonių dėl jų veiklos bus galima rengti neeilines atestacijas. Šiuo metu neeilinė atestacija rengiama tik prokurorui pretenduojant į aukštesnes pareigas.

Radikalias pertvarkas šalies prokuratūroje pradėjusiai Generalinės prokuratūros vadovybei Prokuratūros įstatymo pataisos, pasak Prezidentės, padės vykdyti jas sparčiau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min