Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 21d. 18:02

Prokurorai aiškinsis Petro Gražulio išpažintį apie juodąją buhalteriją

Petras Gražulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Petras Gražulis

Prokurorai aiškinsis parlamentaro Petro Gražulio išpažintį apie juodąją buhalteriją krikščionių demokratų partijoje. Partijos pinigus tvarkęs buvęs artimas parlamentaro bendražygis Ignacas Stasys Uždavinys tikina, kad jokios juodosios apskaitos nebuvo, pranešė LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“.

Priminsime, kad ketvirtadienį svarstant „darbiečių“ neliečiamybės klausimą iš tribūnos kalbėdamas „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas P.Gražulis pareiškė, kad jam būnant krikščionių demokratų partijos sąrašuose partija taip pat turėjo juodąją apskaitą.

„Aš prisipažinsiu, būdamas Lietuvos krikščionių demokratų partijos valdybos pirmininkas, kada dar Vokietijos kancleris buvo Helmutas Kohlis, vežėme markes į Lietuvą partijai, vežėme ir iš Vokietijos, vežėme ir iš krikščionių demokratų Švedijos. Ir neapskaitėme tų pinigų. Aš asmeniškai atvirai ir drąsiai tai sakau. Ar aš galiu teisti kitus, kai tai darė, mūsų partijoj tai vyko? Gal mes buvome gudresni už V. Uspaskichą? Kaltė ta, kad jis vedė buhalteriją, o mes nevedėme: pasidalinome pinigus ir nėra popieriukų jokių. Štai koks skirtumas“, – tuomet kalbėjo P.Gražulis.

Vis dėlto parlamentaro pasisakyme yra neatitikimų. Biografijoje jis nurodo, kad Lietuvos krikščionių demokratų partijos valdybos pirmininku buvo 2001-2004 metais, o H. Kohlis kanclerio pareigas baigė eiti 1998 m.

Partijos pinigus tvarkęs buvęs artimas P.Gražulio bendražygis Ignacas Stasys Uždavinys tikina, kad jokios juodosios apskaitos nebuvo.

„Jis apšmeižė krikščionių demokratų partiją. Aš buvau tuo buhalteriu, tvarkiau partijos finansus ir aš žinau kaip ten buvo ir kas ten buvo. Ir tegul jis nekalba – jokių juodųjų buhalterijų nebuvo. Viskas buvo fiksuojama, tie dokumentai niekur neprapuolė. Mes visi žinom, kas yra P. Gražulis ir kokios jo kalbos, kai jis užsidegęs, kada savęs nevaldo“, – sakė I. S. Uždavinys.

Prokurorai aiškinsis ir spręs, ar pradėti tyrimą dėl P. Gražulio pasisakymų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min