Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 16d. 07:17

Prokurorai apie A.Ūso mirties aplinkybes pasakė dar ne viską

A.Ūso keturratis po avarijos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / A.Ūso keturratis po avarijos

Andrius Ūsas prigėrė griovyje, kuriame vanduo nesiekia kelių. Tokią mįslingos žūties priežastį vakar gavę skrodimo išvadas paskelbė prokurorai. Bet jie nutylėjo, kad A.Ūsas buvo girtutėlis.

„Lietuvos rytas“ antradienį iš patikimų šaltinių sužinojo, kad A.Ūso organizme buvo aptikta beveik 3 promilės alkoholio. Tai jau sunkaus girtumo būsena.

Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus vyriausiasis prokuroras Zenonas Burokas paskelbė, kad A.Ūsas prigėrė vandens telkinyje, ir sakė, jog dar nėra duomenų dėl galimų alkoholio ar vaistų pėdsakų. Esą reikia atlikti papildomus laboratorinius tyrimus.

Anot Z.Buroko, A.Ūsas nuo keturračio motociklo greičiausiai nebuvo nukritęs – tikėtina, kad vyras įlėkė į vandens telkinį, nulipo nuo motociklo ir suklupo: „Galėjo būti sveikatos problemų.“

Mašinoje – nugertas butelis

Įtarimų, kad A.Ūsas keturračiu motociklu galėjo važinėtis girtas, pareigūnams kilo dar tada, kai jie apžiūrėjo velionio automobilį. Jame buvo rastas gerokai nugertas stipraus alkoholio butelis.

Apklausę Kauno verslininkui Gintarui Fijadžeraldui Bašinskui priklausančioje sodyboje savaitgalį pramogavusius asmenis, tyrėjai sužinojo, kad šeštadienį A.Ūsas buvo gerokai įkaušęs.

Tikėtina, kad kankinamas pagirių jis sekmadienį prieš sėsdamas ant savo motociklo slapčia nuo draugų ir žmonos išgėrė alkoholio.

Širdis nekėlė didelio nerimo

Kodėl nuo motociklo nulipęs A.Ūsas krito veidu į seklų vandens telkinį ir prigėrė? Ar tik todėl, kad buvo girtas, ar dėl sušlubavusios sveikatos?

Ieškodamas atsakymų į šiuos klausimus „Lietuvos rytas“ kalbėjosi su medikais, gydžiusiais A.Ūsą.

Jie pasakojo, kas pacientas skųsdavosi širdies negalavimais, jam būdavo atliekami visi būtini tyrimai, bet jokių funkcinių širdies sutrikimų, kurie galėtų baigtis mirtimi, nebuvo rasta.

Medikai tvirtino, kad tokius pojūčius visuomet sukelia ilgalaikis stresas.

2009 metais nuo gegužės iki rugpjūčio A.Ūsui keliose ligoninėse dėl įvairių ligų buvo atliktos trys operacijos. Vyriškis gėrė kraujospūdį mažinančius, raminamuosius vaistus, bet nevartojo jokių stiprių medikamentų nuo širdies negalavimų. Gydytojai tvirtino, kad nebuvę jokio reikalo jų skirti.

Artimųjų spėlionės

Ieškodami A.Ūso mirties priežasčių, artimieji vis spėlioja, kodėl jo kairė motociklininko pirštinė buvo rasta pusantro kilometro nuo žūties vietos.Pirštinę A.Ūsas galėjo nusimauti, jeigu buvo sustojęs arba jį kas nors buvo sustabdęs.

„Važiuojant nusimauti jos beveik neįmanoma. Dešine ranka vairuotojas spaudžia greičio rankeną, kaire reguliuoja sankabą. Pirštinė yra specialiai sukurta taip, kad glaudžiai aptemptų riešą ir savaime nenusimautų. Pirštinę A.Ūsas galėjo nusimauti, jeigu buvo sustojęs arba jį kas nors buvo sustabdęs. Mačiau, kaip Andrius, keletą kartų įsigytu keturračiu pasivažinėjęs apie mūsų namus, grįžęs į kiemą ilgokai vargdavo, kol nusitraukdavo pirštines. Tik po to jis nusiimdavo šalmą. Su pirštinėmis šalmo jis neįstengdavo nusiimti“, – pasakojo „Lietuvos rytui“ velionio tėvas Aleksandras Ūsas.

Artimiesiems įtarimų kelia ir tai, kad šalia A.Ūso lavono rastas numestas šalmas.

„Andrius iš kiemo išvažiavo užsidėjęs ir prisisegęs šalmą. Mačiau, kad jis užtruko, kol šalmą tvirtai užsidėjo ant galvos“, – prisiminė ir našlė Guoda Ūsienė.

„Lietuvos rytą“ konsultavę motociklininkai tik nusišaipė paklausti, ar gali alpdamas ar sąmonę prarasdamas vyriškis nusimauti šalmą?

„Neįmanoma. Jei netikite, pabandykite patys. Jis tam ir sukurtas, kad saugotų galvą ir nenulėktų net atsitrenkus į kliūtį. Šalmas taip apgaubia galvą, kad jį nusiimant vienu kartu galima nuplėšti su visa galva. Kad be jėgų šalia motociklo sukniubęs vyriškis galėjo pats nusimauti šalmą – neįtikėtina. Tokiu atveju jis būtų turėjęs jėgų važiuoti toliau.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min