Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai apskundė teismo sprendimą, išteisinusį P.Milašauską dėl „Alitos“ privatizavimo

Povilas Milašauskas
LNK žinios / Povilas Milašauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Prokurorai apskundė teismo sprendimą, kuriuo buvęs Valstybės turto fondo (VTF) vadovas Povilas Milašauskas buvo išteisintas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba bendrovės „Alita“ privatizavimo procese.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Dainius Vilimas BNS pranešė, kad Vilniaus apygardos teismo (VAT) pernai gruodį priimta nutartis apskųsta Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT). Anot jo, skundas išsiųstas pirmadienį.

Vilniaus apygardos teismas pernai gruodžio 21–ąją nutarė, kad P.Milašauskas nepadarė jam inkriminuotos nusikalstamos veikos, todėl jis atleistas nuo prievolės Turto fondui sumokėti 1,754 mln. litų.

Teisėjų kolegija tuomet padarė išvadą, kad buvęs VTF vadovas tik įformino viešojo konkurso komisijos, kuri ir elgėsi nepagrįstai, sprendimą.

Pernai rugpjūtį Vilniaus miesto 3–iasis apylinkės teismas pripažino P.Milašauską piktnaudžiavus tarnyba ir priteisė jam sumokėti 1,754 mln. litų VTF naudai bei 13 tūkst. litų baudą.

Teismas tada nutarė, kad P.Milašauskas nepagrįstai ir neteisėtai pašalino Italijos verslininką Luigiterzo Bosca (Luidžiterco Boscą) iš „Alitos“ privatizavimo konkurso, dėl neteisėtų buvusio VTF vadovo veiksmų valstybė patyrė didelę žalą, be to, buvo sumenkintas valstybės įvaizdis užsienio investuotojų akyse.

Pasak BNS konsultavusių teisininkų, jei Aukščiausiasis Teismas galutinai išteisintų P.Milašauską, prokurorai galėtų pareikšti civilinį ieškinį „Alitos“ privatizavimo konkurso komisijos nariams. Tačiau, manoma, kad realiai jie to nebegalės padaryti, nes jau yra pasibaigęs sutrumpintas trejų metų senaties terminas – jis pagal Civilinį Kodeksą taikomas bendros žalos išieškojimui.

Senaties terminas šiuo atveju, pasak teisininkų, turėtų būti skaičiuojamas nuo 2006 metų spalio, kai Turto fondas pervedė L.Boscai 1,754 mln. litų – laikoma, kad tuomet valstybė patyrė realią žalą.

„Alita“ 2003 metais buvo parduota jos vadovų komandai už 57,55 mln. litų, nors geriausią – 90,7 mln. litų – pasiūlymą privatizuojant įmonę buvo pateikęs L.Bosca.

Teigiama, kad konkurso komisija buvo gavusi slaptą specialiųjų tarnybų pažymą, jog Italijos verslininkas yra susijęs su nusikalstamomis grupuotėmis. Tuo tarpu Valstybės saugumo departamentas 2006 metų spalį yra kategoriškai pareiškęs, kad Turto fondui neteikė jokios pažymos dėl L.Boscos sąsajų su tokiomis grupuotėmis.
 
„Alitos“ privatizavimas susijęs ir su politiniais skandalais, į kuriuos buvo įtraukti visi tuometiniai šalies vadovai – premjeras Algirdas Brazauskas, prezidentas Rolandas Paksas ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.
 
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimu Turto fondas, 2006 metais pralaimėjęs bylą dėl neteisėto Italijos verslininko pašalinimo iš „Alitos“ privatizavimo konkurso, sumokėjo jam 1,754 mln. litų kompensaciją dėl patirtos žalos.

Konstitucinis Teismas 2006 metais nusprendė, kad 2003 metų gruodžio mėnesio Vyriausybės nutarimas, įteisinantis „Alitos“ privatizavimą, prieštarauja Konstitucijai. Tais pačiais metais speciali Seimo komisija įvertino, kad privatizuojant „Alitą“ valstybei buvo padaryta 35,905 mln. litų žala.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min