Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 gruodžio 23d. 12:01 , Atnaujinta: 2014 gruodžio 23d. 15:28

Prokurorai atskleidė, už kiek partija „Tvarka ir teisingumas“ iš R.Skaisgirio pirko dramblį

Rolandas ir Laima Paksai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Rolandas ir Laima Paksai
Generalinė prokuratūra įtaria, kad tuometis partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingasis sekretorius, dabartinis Seimo narys Rimas Antanas Ručys 2013 m. veikdamas grupėje su Ervinu Raistenskiu ir Algimantu Juocevičiumi ir prodiuseriu Rolandu Skaisgiriu sukūrė korupcinę schemą, kaip išreklamuoti partiją „Tvarka ir teisingumas" ir jos pirmininką Rolandą Paksą, o už reklamą atsilyginti per Vidaus reikalų ministerijos organizuojamus viešuosius pirkimus.

Kaip Seimo narius informuoja Generalinė prokuratūra, R.A.Ručys susitarė su prodiuseriu R.Skaisgiriu, kad jo atstovaujama bendrovė „Pradas media“ ir įmonė „Antikos stilius“ laimės Vidaus reikalų ministerijos organizuojamus keturis viešųjų pirkimų konkursus, jei šis padės surengti „Tvarką ir teisingumą“ bei jos lyderį europarlamentarą R.Paksą reklamuojantį renginį „Pirk dramblį“.

Šis renginys Kaune įvyko 2013 m. spalio 4 dieną.

Pareigūnai teigia nustatę, kad dėl to, kad R.Skaisgirio atstovaujamos įmonės laimėtų Vidaus reikalų ministerijos konkursus, prodiuseris ir R.A.Ručys su A.Juocevičiumi ir E.Raistenskiu nuolat susiskambindavo, susitikinėjo įvairiose Vilniaus vietose, taip pat – ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje Totorių gatvėje.

Ministrui D.A.Barakauskui teko pakeisti įsakymą

Buvo planuojama, kad R.Skaisgirio atstovaujamos įmonės laimėtų keturis 2013 m. Vidaus reikalų ministerijos organizuotus konkursus: ES struktūrinės paramos priemonių viešinimo konkursą, taip pat spalį skelbtą Išorės sienų fondo programų eigos ir rezultatų viešinimo konkursą ir du renginių organizavimo konkursus.

R.Skaisgirys susitarė su R.A.Ručiu, kad jo proteguojamoms įmonėms laimėjus konkursus, dalis iš užsakymų gauto pelno – ne mažiau nei 100 tūkst. litų – bus skirta akcijai „Pirk dramblį“ surengti.

R.Skaisgirys susitarė su R.A.Ručiu, kad jo proteguojamoms įmonėms laimėjus konkursus, dalis iš užsakymų gauto pelno – ne mažiau nei 100 tūkst. litų  – bus skirta akcijai „Pirk dramblį“ surengti.

E.Raistenskis nukopijavo ministerijoje rengiamas konkursų sąlygas ir per R.A.Ručį perdavė R.Skaisgiriui, o šis nurodė, kaip jas koreguoti.

Tačiau iškilo netikėta kliūtis: vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas tuomet nutarė vieną pirkimą skaidyti į šešis smulkesnius. Tuomet R.A.Ručys susitarė su E.Raistenskiu, kaip pašalinti kliūtis nusikaltimo padarymui – „asmeniškai paveikti D.A.Barakauską bei jo sprendimus R.Skaisgirio įmonių naudai“.

E.Raistenskis ir R.A.Ručys 2013 m. rugsėjo 6 dieną Vidaus reikalų ministerijoje susitiko su D.A.Barakausku, po ko ministras pakeitė savo nuomonę ir pirkimai nebuvo išskaidyti.

Išorės sienų fondo programų eigos ir rezultatų viešinimo konkurse R.Skaisgirys, atstovaudamas „Antikos stiliui“, siekė pašalinti vieną sąlygą dėl baudos už pasitraukimą iš konkurso. E.Raistenskiui pasinaudojus tarnyba ir asmenine pažintimi su ministerijos darbuotoja A.Keniausyte, bauda buvo sumažinta nuo 5 iki 3 tūkst. litų.

Kitame konkurse R.A.Ručys per A.Juocevičių organizavo Vidaus reikalų ministerijos tarnautojų susitikimus su R.Skaisgirio atstovaujamų įmonių darbuotojais, kuriuose jie turėjo tikslą suderinti technines renginų organizavimo konkursų sąlygas.

Nepaisant daryto poveikio Vidaus reikalų ministerijos tarnautojams ir net ministrui A.D.Barakauskui, R.Skaisgirio atstovaujamos įmonės nė vieno žadėto Vidaus reikalų ministerijos konkurso nelaimėjo.

Prokurorai surinko duomenų, kad ES struktūrinės paramos priemonių viešinimo konkurse R.Skaisgirys atsisakė dalyvauti pats, nes sužinojo, kad jame dalyvaus ir buvusios R.Pakso patarėjos Dalios Kutraitės Giedraitienės atstovaujama įmonė „Ministerium“.

Pasipiktinęs R.Skaisgirys tada pareikalavo A.Ručio, kad šis grąžintų 100 tūkst. litų, kurie neva buvo išleisti organizuojant akciją „Pirk dramblį“.

Atidavė kita VRM konkurso laimėtoja

Tuomet R.A.Ručys su bendrininkais sukūrė apgaulingą schemą, kaip su R.Skaisgiriu atsiskaitys per įmonę „NT Service“, kuri pernai laimėjo ne vieną Vidaus reikalų ministerijos konkursą, ir kurios vadovas Peisachas Kačerginskis buvo artimas R.A.Ručio šeimos draugas.

Prokuratūros teigimu, R.A.Ručys sukurstė „Pradas R“ vadovą Justiną Garliauską ir „NT Service“ vadovą P.Kačerginskį „sudaryti apsimestinius „Pradas R“ ir „NT Service“ tarpusavio sandorius ir atlikti jų pagrindu finansines operacijas“.

Pagal šiuos sandorius, „NT Service“ į „Pradas R“ sąskaitą per kelis kartus pervedė 142 tūkst. litų, kaip išankstinį apmokėjimą už reklamą, nors jokių paslaugų „Pradas R“ Kaune įsikūrusiai įmonei „NT Service“ nesuteikė.

Prokurorai rašte Seimo nariams pabrėžia, kad visi R.A.Ručio veiksmai padaryti iki jam tampant Seimo nariu.

Be to, pažymima, kad „tvarkietis“ pats duoti parodymus spalį, kai buvo atliktos kratos „Tvarkos ir teisingumo“ būstinėje ir paimtas jo paties kompiuteris, atsisakė.

Kalbėti su pareigūnais R.A.Ručys sutiko tik šių metų gruodį, tačiau jo parodymai nesutapo su kitų bylos liudytojų pateikta informacija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:15
07:09
07:38

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min