Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai gina viešųjų pirkimų skaidrumą

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
A A

Biržų rajono apylinkės vyriausiojo prokuroro, ginančio viešąjį interesą dėl viešųjų pirkimų pažeidimų, retą krašto teisinėje praktikoje ieškinį iš dalies patenkinęs Panevėžio apygardos teismas nutarė neterminuotas arba trejiems metams sudarytas sutartis dėl moksleivių maitinimo paslaugų pirkimo tarp Biržų rajono mokyklų ir E. K. prekybos įmonės pripažinti negaliojančiomis.

Teismas, vadovaudamasis protingumo kriterijais, leido dar keletą mėnesių pagal jas teikti moksleivių maitinimo paslaugas.

„Moksleivių maitinimo paslaugos privalo būti perkamos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka, t. y. turi būti garantuojamas pagrindinių principų – lygiateisiškumo ir skaidrumo laikymasis. Sutartys tarp rajono mokyklų ir maitinimo paslaugas teikiančios E. K. individualios įmonės buvo sudarytos pažeidžiant šiuos principus ir prieštarauja įstatymo bei teisės aktų nuostatoms. Tokios sutartys yra neteisėtos, todėl prokuroras turi teisę ginti pažeistą viešąjį interesą“, – teigia civilinės bylos nagrinėjime dalyvavęs Biržų rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Tomas Bajorūnas.

Prieš trejus metus atliktas sutarčių tarp E. K. prekybos įmonės ir Biržų miesto bei rajono mokyklų teisėtumo patikrinimas, kurį atliko rajono savivaldybės administracijos vidaus audito tarnyba. Buvo nustatyti viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai ir mokyklų vadovams rekomenduota maitinimo paslaugas teikiančias įmones parinkti nepažeidžiant teisės aktų nuostatų ir rajono
tarybos sprendimų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, nustatę viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, apie juos surinktus duomenis perdavė šalies Viešųjų pirkimų tarnybai, kuri taip pat patvirtino padarytus pažeidimus. 2006 metais, pasibaigus pirkimo sutarčių terminui, visos mokyklos, išskyrus vieną – Atžalyno vidurinę mokyklą, pratęsė prieš trejus metus sudarytas moksleivių maitinimo sutartis neterminuotai arba ilgesniam, negu trejų metų laikotarpiui.

Pagal įstatymą buvo privalu organizuoti naują viešųjų pirkimų konkursą moksleivių maitinimo paslaugoms įsigyti. Dėl padarytų įstatymo pažeidimų ir žalos valstybei prokurorai ėmėsi ginti viešąjį interesą – prašyta teismo pripažinti neteisėtas sutartis negaliojančiomis.

„Viešųjų pirkimų įstatymu siekiama užtikrinti racionalų valstybės biudžeto lėšų naudojimą, kokybišką prekių ir paslaugų gavimą, valstybės ir savivaldybių darnią ir tinkamą veiklą, skatinti konkurenciją ir garantuoti lygiateisiškumo ir skaidrumo principus tam, kad būtų išvengta pažeidimų ir visuomenės įtarimų“, – teigia Biržų rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras
Darius Krogertas.

Pasak rajono apylinkės vyriausiojo prokuroro Dariaus Krogerto, viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų ir teisės aktų teisingas taikymas sudarant sutartis dėl maitinimo paslaugų mokyklose besimokantiems vaikams, yra reikšmingas ir reikalingas visuomenei.
 

Komentarai
Temos Tyrimas, Biržai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min