Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai į kovą dėl Kedžio mergaitės įsikištų tik tada, jei prasidėtų riaušės

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Generalinės prokuratūros atstovė 15min.lt sakė, kad karštasis ginčas turėtų būti sprendžiamas civilizuotomis teisinėmis priemonėmis, o prokurorai kol kas tik stebi situaciją.

Laikinojo generalinio prokuroro Raimondo Petrausko patarėja ryšiams su visuomene Jurgita Barzdžiuvienė naujienų portalui pirmadienį sakė, kad prokurorai į kovą dėl Kedžio mergaitės įsikištų nebent prasidėjus masiniams neramumams, o kol kas jie tik stebi situaciją ir yra pasirengę reaguoti, jei padėtis taptų nekontroliuojama.

Prokuroratūros pozicija tokia: ginčas turi būti sprendžiamas teisinėmis priemonėmis, o politikuoti dabar galbūt gali sau leisti prezidentė, tačiau jokiu būdu ne generalinis prokuroras.

 Daugelis paprastų žmonių, ypač tų, kurie gina Kedžių namus, su viltimi žvelgia Vilniaus kryptimi ir tiki, kad situaciją privalo išnarplioti prezidentūros ar Generalinės prokuratūros vadovai. Ar jūsų atstovaujama įstaiga imsis aktyvių veiksmų?15min.lt pasiteiravo generalinio prokuroro atstovės J.Barzdžiuvienės.

– Aš bijau, kad prokurorai nelabai ką gali daryti tokioje situacijoje. Ponia Venckienė gali skųsti ir turbūt jau apskundė teismo nutarimą. Kitas teismas gali jį atšaukti. Tai normalus teisinis būdas, kuriuo galima pasinaudoti ir neutralizuoti padėtį. O Generalinė prokuratūra čia nelabai gali daryti įtaką. Juk prokurorai nėra politikai – jie negali išeiti ir paskelbti kažkokių teorinių pareiškimų. Prezidentė šiuo atveju galbūt daugiau gali sau leisti.

– Žodžiu, jokių prokuratūros teisinių veiksmų visuomenei šiuo metu neverta laukti?

– Žiūrint, kas ten rutuliosis ir kaip vyks. Niekada negali garantuoti, kad nereikės arba reikės. Žiūrint, kaip ten ta problema toliau plėtosis. Jei prasidės revoliucija, riaušės ar kas nors panašaus, tada vėl situacija bus kita. Kažkas netgi gali pasinaudoti tuo, kas vyksta, ir išprovokuoti neramumus – nebūtinai tie žmonės, su kuriais tai susiję. Tačiau aš vis tiek įsivaizduoju, kad teisinis kelias – pats tiesiausias.

– Ar pasikeitusi situacija neužklups prokurorų nepasiruošusių?

– Ne, padėtis stebima, kontroliuojama. Informacija, kas ten vyksta, prokuratūrai yra žinoma.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min