Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai ir STT pričiupo korumpuotus Jonavos valstybės tarnautojus

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnais išaiškino Jonavoje dirbančius valstybės tarnautojus, piktnaudžiavusius tarnybine padėtimi, sukčiavusius ir klastojusius dokumentus.

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje, kurioje nusikalstamų veikų padarymu įtariami du Jonavos rajono savivaldybės administracijos pareigūnai V.Č.J. ir V.Š., buvęs tarnautojas R.K. bei vienos uždarosios akcinės bendrovės darbuotoja V.R. Aukštas pareigas užimantiems pareigūnams pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo, o V.M. įtariama sukčiavimu ir dokumentų klastojimu.

Atsižvelgus į tai, kad byla turėjo didelį atgarsį visuomenėje ir siekiant užtikrinti svarbius valstybės teisingumo interesus, teismingumo nustatymui ji perduota Kauno apygardos teismui.

„Šią nusikalstamą veiką išaiškinome, padedant STT Kauno valdybos pareigūnams. Neteisėtu savo elgesiu valdininkai pažeidė valstybės tarnautojų propaguojamas vertybes, nesilaikė Valstybės tarnybos įstatyme numatytų pareigūno pareigų bei diskreditavo valstybės tarnautojo vardą. Dėl tokių valstybės tarnautojų veiksmų valstybė patyrė ne tik finansinę, bet ir neturtinę žalą“, – kalbėjo valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šie asmenys, pasinaudodami tarnybine padėtimi, kelis kartus pervedė į privačių įmonių sąskaitas pinigus už tariamai pirktas prekes ir paslaugas, kurių rajono savivaldybė nepirko.

Prokuroro prašymu jiems visiems buvo paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Įstatymas už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, nebuvus kyšininkavimo požymių, numato teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų, sukčiavimą – viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų, o dokumentų klastojimą – baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min