Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 30d. 20:02

Prokurorai „išsiaiškino“, kad J.Basanavičius mirė nuo plaučių uždegimo

Prokuroras bus teisiamas.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Prokurorai.

Generalinė prokuratūra, pasidomėjusi Lietuvos nepriklausomybės akto signataro daktaro Jono Basanavičiaus mirties aplinkybėmis, „išsiaiškino“, kad vienas žymiausių tarpukario lietuvių visuomenės veikėjų mirė nuo plaučių uždegimo, o ne nuo lenkų šnipo šūvių.

Tai patvirtinantį atsakymą prokurorams pateikė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro specialistai, peržiūrėję archyvinius duomenis.

Domėtis, nuo ko mirė J.Basanavičius prokurorai pradėjo gavę Marijampolės gyventojų bendruomenės raštą, kuriame buvo prašoma ištirti, kas prieš 83 metus kėsinosi į jo gyvybę. Marijampoliečiai pamanė, kad J.Basanavičius buvo nužudytas paskaitę Vytauto Petkevičiaus knygą „Prakeiktieji ir pateptieji.“

 „Vos lenkai treptelėjo koja, patys geruoju atidavė Vilnių, likvidavo Vilniaus vadavimo sąjungą ir iki šiol bijo prisiminti, kad mūsų patriarchą J.Basanavičių šešiais šūviais jo darbo kabinete nušovė lenkų slaptosios karinės tarnybos narys. Į mūsų protestą lenkai beveik ultimatyviai atsakė, kad žudikas buvo beprotis, mums to ir pakako, nors to laiko spauda rašė, kad pusmetį pagydę durnyne, pilsudskininkai žudiką paleido, o tas žudikas už neaišku kokius pinigus nusipirko dvarelį“, – rašoma knygoje.

Pasak marijampoliečių, šios satyrinės knygos autorius būdamas Seimo nariu turėjo galimybę „prieiti prie slaptų archyvų“ ir „atžymėjo savo knygoje 83 metus slėptą tiesą.“

 Prokurorai atsakyme Marijampolės bendruomenės atstovams pažymėjo, kad teisėsaugos institucijos istorinių faktų netiria ir nevertina, o taip pat visus dokumentus susijusius su šiuo tyrimu paviešino savo interneto svetainėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min