Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 4d. 08:26

Prokurorai kaltina pareigūną piktnaudžiavus tarnyba

Dokumentai
BFL nuotr. / Dokumentai

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius miesto apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl pareigūno piktnaudžiavimo tarnyba, kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo.

Kaip rašoma prokuratūros pranešime spaudai, nusikalstamų veikų padarymu kaltinamas 31 metų panevėžietis R.P.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, duomenimis, R.P., būdamas statutinis valstybės tarnautojas, eismo priežiūros grupės vyresnysis tyrėjas, pernai ir užpernai neatlikdavo tarnybinių funkcijų – saugaus eismo priežiūros, t. y. teisės pažeidimų autotransporte atskleidimo, tyrimo ir prevencijos srityje, pažeidė įstatymus – piktnaudžiavo tarnyba siekdamas asmeninės naudos, priėmė kyšius ir klastojo dokumentus.

„Vyresnysis tyrėjas, veikdamas priešingai tarnybos interesams, ilgą laiką sistemingai neatlikdavo jo kompetencijai priklausančių pareigų ar jas atlikdavo pavėluotai, neišnagrinėdavo administracinių teisės pažeidimų bylų dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų, nepaskirdavo administracinių nuobaudų, tinkamai neorganizuodavo ir nekontroliuodavo eismo priežiūros padalinio darbo, kelių eismo saugumo teisės pažeidimų prevencijos, administracinių bylų kontrolės ir apskaitos. Pareigūnui nestigo darbo policijoje patirties, kvalifikacijos ir organizacinių sugebėjimų, jis privalėjo ir turėjo realią galimybę tinkamai ir laiku atlikti, tačiau netiesiogine tyčiapiktnaudžiavo tarnybine padėtimi“, – teigia ikiteisminį tyrimą kontroliavęs ir jam vadovavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius.

Prokuroras Audrius Leonavičius sako, kad tyrėjas ignoravo pagrindinius policijos veiklos principus, – įstatymų viršenybės, lygiateisiškumo, neutralumo, skaidrumo, teisėtų lūkesčių ir pagarbos įgytoms teisėms, nuolatinio bendrųjų pareigūno pareigų vykdymo ir administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos uždavinius, nors privalėjo laiku, visapusiškai, pilnutinai ir objektyviai išaiškinti kiekvienos bylos aplinkybes, išspręsti tiksliai pagal įstatymus ir užtikrinti priimto nutarimo įvykdymą. Tokiais veiksmais, susijusiais su netinkamu tarnybinių pareigų atlikimu, buvo pažeisti įstatymų ir valstybės tarnybos principai, sumenkintas teisėsaugos institucijos autoritetas visuomenėje. Pasak prokuroro, pavaldžių ir kitų asmenų akivaizdoje kurdamas savivalės, įstatymų nepaisymo ir nebaudžiamumo sistemą jis diskreditavo policijos pareigūno vardą ir tuo padarė didelės neturtinės žalos valstybei.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamasis R.P., dirbęs Panevėžio rajono policijos komisariato Viešosios policijos Viešosios tvarkos skyriaus Eismo priežiūros grupės vyresniuoju tyrėju, laikinai buvo nušalintas nuo pareigų, vėliau paskirtas Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus vyresniuoju specialistu.

Įstatymas tam, kas piktnaudžiavo tarnyba siekdamas turtinės ar kitokios asmeninės naudos, reikalavo duoti ir priėmė kyšius, numato laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min