Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 2d. 15:31

Prokurorai nagrinės A.Burkšo statybas

A.Burkšas
„Scanpix“ nuotr. / A.Burkšo poilsio namų statybas nagrinės prokurorai.

Paveldosaugininkams atlikus patikrinimą nustatyta, kad Klaipėdos apskrities viršininkui Arūnui Burkšui Nidoje priklausančiuose poilsio namuose „Inkaro kaimas“ vienas iš korpusų pastatytas neteisėtai.

Todėl Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė kreipėsi į prokuratūrą dėl viešoji intereso gynimo, prašydama panaikinti šio sklypo detalųjį planą bei kitus dokumentus.

Nustatyta, kad šiame sklype buvęs pagalbinis sandėliukas turėjo būti nugriautas. Tačiau jis buvo neteisėtai rekonstruotas į vilą bei neteisėtai padidintas užstatymo tankumas (nuo 0,22 iki 0,26). Tokiu būdu buvo pažeisti Kuršių nerijos nacionalinio parko planavimo schemos sprendiniai, pagal kuriuos draudžiama buvusių senųjų žvejų posesijų zonoje plėsti esamus bei statyti naujus gyvenamuosius ir kitokius pastatus.

Šio žemės sklypo teritorijai bei joje esantiems pastatams galėjo būti taikomas tik konservavimo, konservavimo-restauravimo arba restauravimo ir tvarkymo režimas. Vadinasi, nauja statyba buvo negalima, o nevertingi pastatai, t. y. pagalbinis pastatas, turėjo būti nugriautas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min