Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai nepradės tyrimo dėl peticijos už Klaipėdos krašto prijungimą prie Rusijos

Rusija nori Klaipėdos krašto
Rusija nori Klaipėdos krašto
Šaltinis: BNS
0
A A

Generalinė prokuratūra paskelbė, kad nėra pagrindo pradėti ikiteisminio tyrimo dėl internetinės peticijos, kuria buvo siūloma pritarti Klaipėdos krašto prijungimui prie Rusijos.

„Įvertinus baudžiamojo įstatymo požiūriu su šiuo įvykiu siejamus faktinius duomenis bei aplinkybes, nustatyta, kad šiuo atveju nebuvo raginta smurtu pažeisti ar pasikėsinti į Lietuvos Respublikos suverenitetą, teritorinį vientisumą, todėl pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą – nėra“, – sakoma trečiadienį išplatintame prokuratūros pranešime.

Prokurorai aiškina, kad baudžiamosios atsakomybės klausimas sprendžiamas tik tuomet, kai tokio pobūdžio raginimuose minima, siūloma šiems tikslams naudoti smurtines priemones ar kurti ginkluotas grupes, kurios neteisėtai veiktų prieš Lietuvos valstybę.

Prokurorai aiškina, kad baudžiamosios atsakomybės klausimas sprendžiamas tik tuomet, kai tokio pobūdžio raginimuose minima, siūloma šiems tikslams naudoti smurtines priemones ar kurti ginkluotas grupes, kurios neteisėtai veiktų prieš Lietuvos valstybę

„Aptariama informacija ir jos viešas paskelbimas internete vertintina ne kaip reali grėsmė prieš tai paminėtoms konstitucinėms vertybėms, o kaip tam tikras, moraliai nepriimtinas, net užgaulus mūsų tautai ir šalies visuomenei būdas išreikšti savo asmeninę nuomonę, politinę poziciją, kuri gali būti kitokia nei daugumos, nepriimtina absoliučiai daugumai Lietuvos visuomenės, galimai atspindi negatyviai jos ir mūsų valstybės atžvilgiu nusiteikusių kai kurių valstybių politikų ar tose valstybėse gyvenančių kitų asmenų nacionalistines, šovinistines nuotaikas, įžeidi ar net kelianti pagrįstą nerimą“, – rašoma prokuroro nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Nutarime taip pat sakoma, kad „vien tokie subjektyvūs, emocinio pobūdžio veiksniai, kurie nulemia ir subjektyvų tokios informacijos vertinimą, teisės (baudžiamojo įstatymo) taikymo prasme negali būti suprantami ir objektyviai vertinami kaip pakankamas ir vienintelis objektyvus faktinis, o tuo labiau – teisinis pagrindas tokią informaciją ir jos paskelbimą vertinti kaip nusikalstamą veiką“.

Tokį sprendimą prokuratūra priėmė išnagrinėjusi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei kelių Seimo narių pateiktus prašymus.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) praėjusią savaitę paskelbė, kad peticija dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Rusijos buvo paskelbta Niujorke registruotame interneto portale „avaaz.org“.

Kaip pažymi prokuratūra, kovo 11 dieną nuorodą į šią interneto svetainę paviešino Klaipėdoje registruota viešoji įstaiga „Būkime vieningi“. Minėtą peticiją per keletą dienų internetu pasirašė keli šimtai asmenų, tačiau netrukus ši galimybė bei pati peticija buvo uždaryta jos anoniminio kūrėjo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min