Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai netirs, ar buvo bandoma prekiauti slaptosiomis VSD pažymomis

Valstybės saugumo departamentas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybės saugumo departamentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prokurorai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Sauliaus Stomos pranešime ir dienraščio „Lietuvos rytas“ straipsnyje „Saugumo pažymos vėl tampa politine preke“ išdėstytų duomenų, kadangi nustatytose faktinėse aplinkybėse neįžvelgta nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, praneša Generalinė prokuratūra.

Prokurorai nustatė, kad šių metų spalio 13 dienos dienraštyje „Lietuvos rytas“ straipsnyje „Saugumo pažymos vėl tampa politine preke“ pateiktame interviu su Rimandu Stoniu išdėstyti teiginiai: „<...> vienas saugumo pareigūnų, kuris, matyt, yra vienas tų pažymų autorių, per tarpininkus siūlė jas nusipirkti. Už nemenką sumą. Tai sakau labai atsakingai, nes galiu įrodyti. <...> Kiek suprantu šis asmuo iš VSD buvo pašalintas, ten jau nebedirba. Matyt, dėl to ir nukentėjo. <...>“ neatitinka tikrovės, nes pats R. Stonys tokius teiginius paneigė, nurodydamas, kad straipsnio autorius jo pateiktą informaciją interpretavo.

Jokių patikimų ir ikiteisminio tyrimo veiksmais galimų patikrinti duomenų apie tai, kad Valstybės saugumo departamento pareigūnai ar kiti asmenys, disponavę valstybės paslaptį sudarančia informacija, būtų atlikę neteisėtus veiksmus su tokia informacija, apklausti asmenys nenurodė. Tokių duomenų nenustatė ir prokuroras, atlikęs pareiškimo patikslinimo veiksmus.

Valstybės saugumo departamentas taip pat nurodė neturintis informacijos, kad kokie nors asmenys galėjo būti tarpininkais siūlant R. Soniui įsigyti VSD surinktą informaciją.

Prašydamas informuoti, ar pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo parduoti slaptą informaciją, tą pačią dieną, kai buvo išspausdintas minėtas straipsnis, į Generalinę prokuratūrą buvo kreipęsis Seimo narys S. Stoma.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min