TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai perdavė teismui dar vieną neskaidrių viešųjų pirkimų konkursų organizavimo baudžiamąją bylą

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys perdavė nagrinėti miesto apylinkės teismui nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio miesto fizinės medicinos ir reabilitacijos centro vadovas – 63 metų vyriausiasis gydytojas J.L. kaltinamas piktnaudžiavęs tarnyba ir klastojęs dokumentus, teigiama prokuratūros pranešime.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, viešąsias paslaugas teikiančios valstybinės medicinos įstaigos vadovas, būdamas šios įstaigos viešųjų pirkimų komisijos pirmininku, galimai neteisėtai sudarė sąlygas dviem statybos firmoms laimėti Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centro organizuotus penkis viešuosius pirkimus statybos paslaugų pirkimui, tokiu būdu buvo apribotos kitų ūkio subjektų konkurencijos teisės ir nebuvo išnaudotos galimybės perkamas paslaugas įsigyti pigiau.

„Prokurorai kartu su STT pareigūnais deda daug pastangų tam, kad būtų atskleistos korupcinio pobūdžio veikos organizuojant viešuosius pirkimus ir nusikaltimų valstybės tarnybai bylos pasiektų teismą. Šiemet ir pernai prokurorų perduotose teismui bylose nustatyti faktai rodo, kad vykdant viešuosius pirkimus klesti korupcija, piktnaudžiauja sveikatos priežiūros, savivaldybės atsakingi darbuotojai, policijos pareigūnai. Galima konstatuoti, kad viešųjų pirkimų konkursai organizuojami tik dėl akių, jie dažnai yra fiktyvūs, vyksta vadinamieji „juodieji“ susitarimai – užkulisiniai sandoriai už atlygį tarp rangovų ir užsakovų. Taip pažeidžiami konkurencingumo principai, pralaimi kiti pretendentai – sąžiningi konkursų dalyviai, nes užsakymai atitenka nesąžiningam ir su korupcija susijusiam verslininkui. Taip atsitinka ne tik dėl kai kurių pareigūnų savanaudiškumo, bet ir dėl valstybinių įstaigų atsakingų asmenų reikiamos kontrolės nebuvimo.

Tokia situacija verčia rimtai susimąstyti apie korupcijos keliamą grėsmę, ypač dabar, kai valstybė ir taip turi nelengvai sprendžiamų ekonominių sunkumų“, – teigė Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Įtariamajam J.L. paskirtos dvi kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir 10 tūkstančių litų užstatas. Prokuroro prašymu, miesto apylinkės teismas buvo priėmęs nutartį, kuria fizinės medicinos ir reabilitacijos centro vadovas buvo šešiems mėnesiams nušalintas nuo einamų pareigų.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai šiemet perdavė nagrinėti teismui dvi baudžiamąsias bylas dėl neskaidrių viešųjų pirkimų, šiuo metu kontroliuoja ir organizuoja kelis tokio korupcinio pobūdžio ikiteisminius tyrimus, kuriuos atlieka STT Panevėžio valdybos pareigūnai.

Pernai rudenį buvo pradėjo ikiteisminiai tyrimai dėl neskaidrių viešųjų pirkimų Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre, Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate ir Panevėžio miesto savivaldybėje, šiemet gegužės mėnesį – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Rokiškio skyriuje. 

Šiuo metu Panevėžio apygardos teisme nagrinėjama neskaidrių viešųjų pirkimų organizavimo Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre baudžiamoji byla,  kurioje nusikalstamų veikų padarymu – kyšininkavimu ir dokumentų klastojimu kaltinamas komisijos pirmininkas, medicinos įstaigos direktorės pavaduotojas A.G.

Panevėžio miesto apylinkės teisme nagrinėjama neskaidrių viešųjų pirkimų organizavimo Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate baudžiamoji byla, kurioje korupcinio pobūdžio veikas kaltinami padarę atsakingi pareigūnai – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas, viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas A.S. ir šios komisijos narys, Panevėžio apskrities VPK Logistikos skyriaus vedėjas J.B.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant šias nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąsias bylas Panevėžio apygardos ir miesto apylinkės teismuose palaiko Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min