Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 25d. 14:55

Prokurorai susirūpino prekybos centruose laiką stumiančiais mokiniais

Prekybos centras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Prekybos centras

„Jei jūs šįryt, kaip įprasta, išleidote savo vaiką į mokyklą, tai dar nereiškia, kad jis saugiai sėdi pamokose. Galbūt vietoj to, kad mokytųsi, jis laiką leidžia viename iš prekybos centrų?“ - susirūpino Klaipėdos apygardos prokurorai.

Antradienį Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras Saulius  Galminas kartu su kitais Klaipėdos miesto savivaldybės Vaiko gerovės komisijos  nariais iš ryto lankėsi trijuose uostamiesčio prekybose centruose. Akcijos  „Sugrąžinkime vaikus į mokyklą“ metu bandyta išsiaiškinti, kiek yra teisinga vieno  iš prekybos centro valdytojo pateikta informacija, kad, prasidėjus mokslo metams,  kai kurie nepilnamečiai, užuot mokęsi, laiką leidžia prekybos centruose, kur, be  kita ko, dar ir vagiliauja. 

Pasak nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojančio prokuroro Sauliaus  Galmino, pirmasis prevencinio pobūdžio reidas buvo labai naudingas ir tėveliams, ir  patiems moksleiviams.   

„Nuo ankstaus ryto iki vidudienio trijuose prekybos centruose iš viso sutikome 23  nepilnamečius moksleivius, kurie, kaip įsitikinome, tuo metu privalėjo būti  pamokose. Vaikų amžius – nuo 13 iki 17 metų. Pasikalbėję su mokiniais, pirmiausia  susisiekėme su jų tėvais ir informavome juos apie ne pamokose laiką leidžiančius jų  vaikus. Daugelis tėvų skubiai atvyko į vietas, dėkojo mums bei pažadėjo situaciją  aptarti su vaikais“,– pasakojo prokuroras.

S. Galmino teigimu, kadangi šią prevencinę akciją Vaiko gerovės komisijos nariai  rengė pirmą kartą, nuspręsta apsiriboti geranorišku pokalbiu su moksleivių tėvais,  netaikant jiems administracinės atsakomybės už vaikų nepriežiūrą. Tačiau nuspręsta  tokius reidus rengti ir ateityje, ir jei jų metu paaiškėtų, kad pamokas nuolat  praleidinėja tie patys mokiniai, tada jau būtų sprendžiamas tėvų atsakomybės už  vaikų nepriežiūrą klausimas.

Prokuroras S. Galminas primena, kad vaikų pareiga yra mokytis, o už nepilnamečius  asmenis atsako jų tėvai ar globėjai.  

„Kai vaikas atvyksta į mokyklą, tol, kol vykta pamokos, už moksleivius jau yra  atsakinga konkreti mokymo įstaiga. Moksleiviui neatvykus į mokyklą dėl nežinomų  priežasčių, mokytojai privalo apie tai pranešti mokinio tėvams, kartu su jais  bandant išsiaiškinti tokio neatvykimo priežastis. Tai yra svarbu, sprendžiant  atsakomybės klausimą, kas vienu ar kitu atveju turėtų atsakyti už nepilnamečio  asmens padarytus teisės pažeidimus bei jų pasekmes“, – paaiškino prokuroras. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min